To najcenniejsza rzecz, jaką masz. Nie marnuj jej

5

Nie kupisz go. Nie dostaniesz. Jest policzony. I najgorsze, że nie wiesz, kiedy się skończy. To może być prawdziwe zaskoczenie. Że już? Że teraz? Ale ja jeszcze….to i tamto. Miało być, jak to? Dlaczego? Ale za rok? Za trzy i dziesięć też.

To niesprawiedliwe.

Jest najcenniejszy. Twój czas i Twoja energia. Dlatego nie marnuj ich na to, co nie jest tego warte.

Puść wolno ludzi, którzy nie potrafią Cię kochać

To jedna z najtrudniejszych chwil w życiu, kiedy uzmysławiasz sobie, że nie możesz kochać za dwoje i starać się za dwoje. Że pewnych ludzi trzeba puścić wolno.

Przestać się zaangażować i doświadczyć bolesnej ciszy z ich strony, braku kontaktu, ciemnego telefonu, który nie dzwoni. Bo Ty przestałaś dzwonić…. Gdy przestaniesz pisać, zabiegać, starać się, oni odejdą.

I tak ma być.

Choć początkowo to boli.

Są ludzie, którzy tak naprawdę nie są zainteresowani Tobą. Myślą tylko o sobie i wykorzystują Twoją obecność na wiele sposobów. Gdy to sobie uzmysłowisz, to pojawi się mieszanina trudnych emocji.

Najprawdopodobniej zanim to się stanie, długo będziesz próbować przekonać innych, pokazać z jak najlepszej strony, starać się po to, żeby druga strona też postarała się w formie rewanżu.

Potem uzmysłowisz sobie, że to nie działa, a kradnie Twój czas i energię.

Odpuść tym, którzy nie potrafią iść z Tobą

Twój entuzjazm, radość i wolność mogą ludzi przerażać, męczyć. Mogą być zazdrośni. Nie rozumieć, skąd w Tobie tyle energii, skoro oni brodzą w bagnie.

I co najgorsze w tym bagnie chcą zostać. Nie ma w nich woli wykazania się, by z niego wyjść. Nie chcą się rozwijać, krok po kroku zmieniać się.

Gdy podajesz im rękę, oni ją odrzucają. To nie jest moment, by dołączyć do nich, by odpuścić, bo innych razi Twój sukces. To czas, by się pożegnać. Są relacje, które trwają tylko przez pewien czas w życiu, a potem po prostu się kończą.

Jeśli Cię wykluczają, poniżają, obrażają, odpuść. Nie poświęcaj takim ludziom swojego czasu i energii. Nie masz nic cenniejszego niż czas.

Zrób miejsce innym

Nie jesteś dla wszystkich i wszyscy nie są dla Ciebie. Na świecie jest mnóstwo ludzi. Z jednymi budujemy długoletnie relacje, z innymi po wielu latach przychodzi czas, by się rozstać. I tak czasami bywa. To nie jest ani złe, ani dobre. To naturalne.

Czasami jednak tego nie rozumiesz. I zatracasz się w relacjach z ludźmi, dla których nie jesteś ważna. Jesteś tylko poduszką, w którą można się wypłakać, kołem ratunkowym, zawsze pod ręką. Oddanym i wiernym. Nie jesteś istotna sama w sobie. Im dłużej się angażujesz w takie relacje, tym bardziej oddalasz w czasie moment, w którym masz szansę poznać ludzi, dla których będziesz ważna.

Zasługujesz na prawdziwą miłość, prawdziwą przyjaźń, prawdziwe zaangażowanie. Nie marnuj swojej energii i czasu. Odpuść. Poczekaj. Jeśli nie zobaczysz zaangażowania, znasz już odpowiedź. Daj sobie szansę, by wszystko zaczęło się zmieniać.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj