Węgiel aktywowany – najlepszy sposób na naturalny detoks?

2

Węgiel aktywowany to dobrze znany czarny, bezwodny proszek, stosowany szeroko w medycynie. Coraz częściej nie tylko w momencie zatrucia, ale również profilaktycznie. Na przykład do detoksykacji organizmu.

Jak powstaje węgiel aktywowany?

Węgiel aktywowany powstaje poprzez podgrzewanie do wysokiej temperatury materiałów o wysokiej zawartości węgla, takich jak drewno, torf czy łupiny orzecha kokosowego. W ten sposób pierwotny materiał zwiększa powierzchnię chłonną. W konsekwencji jedna łyżeczka węgla aktywowanego zyskuje powierzchnię większą niż boisko do piłki nożnej.

Węgiel aktywowany uważany jest nie tylko w medycynie, ale także w procesie filtracji wody. Doskonale oczyszcza wodę z toksyn i patogenów.

Jak działa węgiel aktywowany?

Organizm nie ma możliwości trawienia węgla aktywowanego. I dobrze, bo dzięki temu czarny proszek może działać trochę inaczej. Przechodzi przez układ pokarmowy i pochłania toksyny. W konsekwencji skutecznie oczyszcza i pozwala usunąć patogeny.

Stosowany jest także do leczenia biegunki. Co istotne jest bardzo bezpieczny. Posiada niewiele skutków ubocznych w porównaniu do innych leków.

węgiel aktywowany

Coraz więcej osób poleca używanie węgla aktywowanego nie tylko do leczenia zatruć, ale również profilaktycznie do usuwania toksyn, a także do niekonwencjonalnej terapii wielu schorzeń.

Jak działa węgiel aktywny?

  • może wspomagać pracę nerek,
  • wspomaga pracę żołądka i jelit. W eksperymencie na myszach wykazano, że węgiel aktywowany zmniejszył stan zapalny jelit,
  • zmniejsza ilość gazu w jelitach,
  • pozwala wybielać zęby (dodawany jest do past do zębów),
  • oczyszcza skórę (usuwa brud, kurz,chemikalia, toksyny), pozwala poprawić kondycję cery,
  • stosowany jest na rany, działa przeciwbakteryjnie,
  • pozwala leczyć kaca,
  • niektóre badania pokazują, że ma działanie antystarzeniowe.

Węgiel aktywowany uważany jest za bezpieczny w stosowaniu. Tylko w naprawdę nielicznych sytuacjach może prowadzić do nudności i wymiotów.

Jak używać węgla aktywowanego do detoksu?

Zaleca się spożywanie  10 gramów węgla aktywowanego przed każdym posiłkiem. Terapia powinna trwać dwa dni. W jej trakcie trzeba jeść dobrze zbilansowane posiłki i spożywać dużo wody.

I co Wy na to?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj