Złota polska jesień na chandrę – 5 powodów dlaczego tak

1

Dni są coraz krótsze. Jest też coraz chłodniej. To dla wielu z nas czas spadku formy, momenty zwątpienia i czarnych myśli. Na szczęście jest na to prosty sposób. Korzystanie z pięknej polskiej złotej jesieni. O tej porze roku właściwie wszędzie jest pięknie – w lasach, w górach, nad jeziorem i nad morzem. Zatem warto się skusić. Można zadbać o krótki wypad i odpoczynek na łonie natury. Choćby kilkugodzinny, a dla tych, co mają możliwość na dłuższy wypoczynek– kilkudniowy. Złota polska jesień jest przecież piękna…

Złota polska jesień

Kolory jako balsam dla duszy. Złota polska jesień

Najpiękniejsze cytaty o jesieni dla Ciebie

Jesień, choć bywa kapryśna, jest też piękna. Kolory, które nam serwuje są po prostu zjawiskowe, czy to obserwowane z dołu, czy z góry. Szczególnie pięknie prezentują się z wyższych punktów – ze wzniesień, górek i pagórków.

Kto choć raz był piękną, kolorową jesienią w górach, ten wie, o czym mowa. Tatry, ale i Bieszczady, czy Sudety w kolorowej oprawie są po prostu zjawiskowe. Ta gra kolorów, faktur i szeleszczące liście pod nogami mają swój klimat. Poza tym orzeźwiające powietrze, czasami mgła, innym razem mżawka wprowadzają w jedyny w swoim rodzaju nastrój. To niewątpliwie najbardziej zadumana, nostalgiczna pora roku. Prawdziwy balsam dla duszy wrażliwca i każdej osoby ceniącej niebanalne piękno.

Dotlenienie. Koncentracja

Czas na jesień to czas na dotlenienie. Nie odmawiając sobie pobytu na świeżym powietrzu, zapewniamy sobie potężną dawkę świeżego powietrza. Relaksujemy się, pozbywając się napięcia, wyciszamy się, a jednocześnie zbieramy myśli. Nasza koncentracja poprawia się. Zyskujemy też energię, o jaką szczególnie trudno, gdy słońce świeci jakby mniej.

Piękny wygląd. Lepsze krążenie

Aktywność na świeżym powietrze to też gwarancja lepszego krążenia, a tym samym piękniejszego wyglądu. Gdy krew płynie szybciej, Twój organizm działa sprawniej. Może dostarczać do skóry, włosów substancje czynne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki temu Twoja skóra wygląda na zdrową i odprężoną. A Tobie ubywa lat.

Jest taniej

Podróże jesienią są też tańsze… Poza sezonem jesteśmy kuszeni lepszymi ofertami. Można przebierać w propozycjach i korzystać naprawdę z niższych cen. To kolejny argument, by pobyć poza domem, zanim zrobi się dużo chłodniej i mniej przyjemniej.

Złota polska jesień. Mniej tłoczno

Jesienią nie spotkasz tylu ludzi na spacerach co latem. Nie jest tak tłoczno. W wielu miejscach jest wręcz pusto, a to spora zachęta, by spokojnie podziwiać naturę. Składane są budki z przekąskami, znikają tandetne pamiątki, a to dla wielu również ważny argument, który przemawia za tym, by poznać nowe miejsca.

Lubicie jesień? Decydujecie się na bliższe i dalsze podróże podczas jesieni?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj