Dasz radę. Planuj i działaj, dasz radę

1

Nie bez przyczyny w tytule dwukrotnie znalazło się to samo stwierdzenie. Dasz radę. Proste, ale jednoznaczne, bo prawda jest prosta i oczywista – naprawdę dasz radę. Jedyne, co musisz zrobić, to uwierzyć i działać. Nawet najbardziej intensywna nauka, wielogodzinne ćwiczenia nie pozwolą osiągnąć celu, jeśli nie pójdą za nimi działania. Trzeba działać. I to z całych sił. Inicjować wydarzenia. Wystawiać twarz do szczęścia. Bez obaw, że życie da Ci z płaskiej w twarz. Raczej z nastawieniem, że szczęście uśmiechnie Ci się prosto w…oczy. Bo tak się stanie, jeśli będziesz pamiętać o…

działaj

Jak to zrobić?

  1. Zdefiniuj swoją idealną przyszłość.
  2. Określ cele.
  3. Opracuj plany.
  4. Zobowiąż się, że będziesz się cały czas dokształcać.
  5. Wychodź z inicjatywą.
  6. Nie marudź, nie zrzędź, nie krytykuj, bo zabijasz w ten sposób swoją motywację.
  7. Patrz na ludzi, którym się udało i inspiruj się nimi.
  8. Działaj szybko. To jeden z najistotniejszych czynników wpływających na sukces.

Nie czekaj aż wszystko się zmieni. Podejmij wyzwania. Rób krok naprzód. Bądź jak trzepot skrzydeł motyla, który może wywołać lawę…potężnych zmian. Napraw sytuację, w której tkwisz. Może nie od razu się uda, ale podejmij wyzwanie.

Raz.

Drugi.

Następny.

Aż do skutku.

Musisz działać już teraz

Najgorsze jest wieczne planowanie, ciągłe odkładanie danej rzeczy na później. Gdy będą lepsze, bo łatwiejsze czasy, sprzyjające okoliczności. Gdy zmieni się to, czy tamto. Psychologowie biznesu wiedzą, że to bujda. To tak nie działa. Nigdy nie wychodzi. Bo zawsze jest trudno. Jak nie z tego, to innego powodu.

Im dłużej zwlekasz, tym istnieje większe ryzyko, że nie dokończysz, a nawet nie zaczniesz zamierzonego zadania.

Musisz postanowić, że zaczniesz działać już teraz. Ludzie sukcesu szybko wdrażają swoje pomysły i wykorzystują nadarzające się okazję. Może nie są perfekcyjni, ale swoją konsekwentną działalnością ukierunkowaną na cel – są po prostu skuteczni.

Nie gadaj. Rusz tyłek

Bardzo ważne jest zatem, by działać. Wstawać i ruszać od razu.

Każdego dnia odznaczać haczykiem na liście zadań, że się udało, a każdego ranka na nowo pisać, że tego dnia też odpuścimy i damy radę. Na tym polega upór i konsekwencja, coś bez czego nie ukończymy żadnego ważnego zadania.

Nigdy nie licz na szczęście, łut szczęścia. Po prostu wypracuj sobie sukces. Ta druga opcja jest dużo lepsza. Bo zawsze się sprawdza.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj