Depilacja laserowa – kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie serii zabiegów?

6

Systematyczne usuwanie zbędnego owłosienia tradycyjnymi metodami może okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku osób, które lubią cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez cały czas. Częste golenie jednorazowymi maszynkami lub stosowanie wywołującego podrażnienia wosku, wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Na szczęście z pomocą przychodzi depilacja laserowa, dzięki której można skutecznie pozbyć się niechcianych włosków nawet na stałe. W jakim czasie najlepiej jednak rozpocząć przeprowadzanie całej serii zabiegów?

Depilacja laserowa – kiedy zacząć?

Depilacja laserowa jest bezinwazyjnym zabiegiem, który można przeprowadzić praktycznie o każdej porze roku. Aby jednak uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry na lato, warto rozpocząć systematyczne wizyty w salonach kosmetycznych już w okolicach późnej jesieni lub wczesnej zimy. Dlaczego właśnie wtedy?

depilacja laserowa

Przede wszystkim należy pamiętać, że uzyskanie trwałych rezultatów depilacji laserowej możliwe jest tylko po przeprowadzeniu całej serii zabiegów. W zależności od posiadanego rodzaju owłosienia oraz karnacji skóry, najczęściej należy poddać się od sześciu do dziewięciu sesji laserowych. Ponadto, poszczególne zabiegi muszą odbywać się w odpowiednich odstępach czasowych, wynoszących najczęściej od czterech do sześciu tygodni. Jest to więc proces długotrwały, wymagający poświęcenia przynajmniej kilku miesięcy.

Unikanie słońca i opalenizny w trakcie wykonywania depilacji laserowej

Jedna z ważniejszych zasad znacząco wpływających na skuteczność tego sposobu depilacji, dotyczy całkowitej rezygnacji z opalania w solarium oraz zażywania naturalnych kąpieli słonecznych przynajmniej miesiąc przed planowaną sesją laserową. Depilacja laserowa zimą okaże się w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. W tym czasie ekspozycja słońca jest zdecydowanie najmniejsza, a my dodatkowo zasłaniamy ciało dodatkowymi warstwami swetrów i kurtek. Ponadto, sama skóra jest na tyle jasna, aby znacząco zwiększyć szansę na szybsze uzyskanie pożądanych efektów.

Depilacja laserowa wiosną również okaże się skuteczna, jeśli tylko nadal będziemy unikać słońca oraz wizyt w solarium. Z kolei poddanie się zabiegom podczas lata może już okazać się nieco bardziej uciążliwe, szczególnie kiedy depilacja ma się odbywać na obszarach ciała, które najczęściej odkrywamy w trakcie wakacji: nogach, ramionach albo twarzy. Ciągłe zasłaniane tych miejsc z pewnością nie będzie zbyt komfortowe, zwłaszcza podczas upałów, a narażenie wydepilowanej skóry na działanie promieni słonecznych znacząco zwiększy ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych podrażnień i przebarwień pozabiegowych.

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Oczywiście na zabieg zbędnego usuwania owłosienia przy pomocy lasera mogą udać się osoby pełnoletnie, które nie zostały zdyskwalifikowane żadnymi przeciwwskazaniami. Możliwa jest jednak także depilacja laserowa u nastolatek, jeśli tylko rodzice wyrażą zgodę na przeprowadzenie tego typu zabiegu. W przypadku dziewczynek, z pierwszą sesją laserową warto poczekać do momentu systematycznych miesiączek, gdyż niewyregulowana jeszcze gospodarka hormonalna u młodych osób może spowodować, że zlikwidowane włoski znowu pojawiają się na ciele.

Nikt nie powinien już mieć wątpliwości, że aby cieszyć się trwałymi efektami gładkiej skóry na kolejne lato, trzeba ze znacznym wyprzedzeniem pomyśleć o wykonaniu całej serii zabiegów depilacji laserowej. Jeśli jeszcze nie wybrałeś swojego gabinetu oferującego profesjonalne usługi laserowego usuwania owłosienia, koniecznie sprawdź salony Depilacja.pl ! Ta największa w Polsce sieć gabinetów depilacji laserowej, dostępna jest aż w kilkunastu miastach w całej Polsce. Możliwość wydepilowania dowolnej części ciała oraz wykupienia pakietów oszczędnościowych pozwoli Ci cieszyć się piękną skórą po niezwykle korzystnej cenie. Zapraszamy do kontaktu!

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj