Drożdże na trądzik – czy to działa? Jak stosować?

1

Istnieją różne sposoby na trądzik. Zaczynając od stosowania bardzo skutecznych substancji aktywnych – nadtlenku benzoilu, siarki, kwasu salicylowego a kończąc na domowych metodach, wśród których bardzo ważne miejsce zajmują drożdże na trądzik. Czy drożdże rzeczywiście poprawiają stan skóry trądzikowej? Jak działają?

Drożdże na trądzik

Jak powstaje trądzik?

Trądzik to wynik blokowania ujść mieszków włosowych poprzez gromadzące się na skórze komórki skóry. Konsekwencją tego jest nadprodukcja sebum, stwarzająca doskonałe warunki do rozwoju bakterii. Na skórze pojawiają się zaskórniki i grudki.

Na trądzik narażone jesteśmy w różnych momentach życia, szczególnie w okresach burzy hormonalnej, na przykład w ciąży, w trakcie dojrzewania czy też przed miesiączką. Drożdże na trądzik mogą być stosowane przez każdą osobę borykającą się z doskonałościami. Znaczenie nie ma wiek ani płeć.

Jak działają drożdże na trądzik?

Drożdże na trądzik poprawiają stan skóry poprzez eliminację bakterii oraz stymulację organizmu do produkcji białych krwinek, które skutecznie zmniejszają rozwijającą się infekcję w mieszkach włosowych.

Drożdże piwne dostarczają mnóstwo składników odżywczych:

  • chrom – pozwalający wyregulować poziom cukru we krwi. U osób z trądzikiem zaleca się dietę ubogą w biały cukier, który pogarsza stan skóry,
  • selen – pomaga wytwarzać enzymy antyoksydacyjne, wspomagające złuszczanie skóry,
  • witaminę B12 i inne z grupy B, które są znane ze zmniejszania stanu zapalnego na skórze,
  • ryboflawinę,
  • kwas pantotenowy,
  • biotynę.

Bogaty skład wspomaga funkcjonowanie skóry i chroni ją przed niedoskonałościami.

Jednak uwaga: drożdże mogą uczulać. U alergików mogą spowodować wysyp zmian skórnych, zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie. Dlatego zanim zaczniesz stosować drożdże na trądzik, sprawdź ich działanie na niewielkiej ograniczonej powierzchni skóry. Drożdże mogą być stosowane także wewnętrznie. I w tym wypadku konieczna jest ostrożność, ponieważ może dojść do interakcji z lekami i skutków ubocznych.

Badania

Przeprowadzono badania, jak działają drożdże na trądzik, stosując metodę podwójnej ślepej próby. Około 80 pacjentom podawano drożdże piwowarskie przez pięć miesięcy. U osób stosujących drożdże zauważono wyraźną poprawę stanu skóry. U wielu zmiany trądzikowe całkowicie zniknęły.

Jak stosować drożdże na trądzik?

Według naukowców najskuteczniejsze w terapii antytrądzikowej jest wewnętrzne stosowanie drożdży. Każdego dnia należy rozpuścić zawartość dwóch łyżek drożdży w wodzie lub w soku i wypić. Smak nie jest zbyt przyjemny, ale warto się przemóc, bo efekty po kilkutygodniowej kuracji są świetne.

Drożdże można wykorzystać do przygotowania maseczki. Przepis jest bardzo prosty. Odrobinę drożdży mieszamy z mlekiem w taki sposób, by uzyskać konsystencję gęstej pasty. Nakładamy na skórę twarzy. Nakładamy na skórę i zmywamy po około 10-15 minutach. Maseczka z drożdży wyreguluje pracę gruczołów łojowych, pomoże zmniejszyć pory, zadziała delikatnie złuszczająco.

Jak w każdej domowej metodzie pielęgnacyjnej, również i w tym przypadku liczy się systematyczność.

Przeczytaj, dlaczego warto nakładać drożdże na włosy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj