Maseczka z drożdży na dłonie – na zniszczoną skórę

1

Drożdże to symbol kryzysu. Produktu luksusowego. Przynajmniej jeszcze do niedawna. Obecnie na szczęście są powszechnie dostępne. I dobrze. Można nie tylko ich użyć do wypieku chleba, ale także do wykonania domowego kosmetyku. Drożdże świetnie działają na skórę, włosy, nadają się także do picia. Dobry pomysł to także maseczka z drożdży na dłonie. To najlepsza szybka pomoc na suchą i podrażnioną skórę. Wypróbuj koniecznie!

Skóra na dłoniach i jej potrzeby

Gdy bardzo często i dokładnie myjemy dłonie, łatwo o wysuszenie ich powierzchni. Skóra na dłoniach jest delikatna i niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Do tego dochodzi dezynfekcja i wystawienie dłoni na działanie wiatru, zimna i słońca. To wystarczy, by dochodziło do dalszych uszkodzeń. W konsekwencji skóra często jest mocno podrażniona, szorstka i wygląda po prostu źle.

Częste nawilżanie dłoni nawet najlepszym kremem może nie wystarczyć. Konieczne są dodatkowe działanie. I tu z pomocą przychodzi maseczka z drożdży na dłonie. Jak ją przygotować za parę złotych w warunkach domowych?

maseczka z drożdży na dłonie

Maseczka z drożdży na dłonie

Jak działa maseczka z drożdży na dłonie?

  • sprawia, że skóra zostaje dogłębnie odżywiona,
  • nawilża,
  • odmładza ją,
  • można zauważyć wyraźne zmiękczenie i wygładzenie powierzchni dłoni,
  • pozwala usunąć przykrą szorstkość, pieczenia, a nawet zaczerwienienie.

Jak przygotować maseczkę?

Należy pokruszyć 1/4 kostki drożdży i połączyć ją z 2 łyżkami mleka. Następnie dodać kilka kropli miodu. Tak powstałą masę nakładamy na skórę dłoni i się relaksujemy 🙂

Po około 20 minutach spłukujemy maseczkę ciepłą wodą i nakładamy dobry krem nawilżający na dłonie.

Maseczka odmładzająca na dłonie

Maseczka drożdżowa to doskonałe rozwiązanie odmładzające dla dłoni. Połączona z odrobiną mleka i miodu działa doskonale.

Wartą ją wypróbować. Jest prosta, tania i łatwa w przygotowaniu w domu! Gdy już kupisz drożdże, upieczesz chleb lub drożdżówkę, sięgnij po drożdże i wykorzystaj je dla urody 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj