Jak naturalnie podnieść libido? Sposoby na częstszy seks

4

Żeby się chciało i żeby się mogło…Znacie to powiedzenie? A tak naprawdę życzenie? Bo generalnie jest z tym problem. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy chcą, ale nie zawsze mogą, my kobiety zazwyczaj możemy, ale…często nie chcemy. Bo na przykład nie czujemy potrzeby. Nasze libido bywa niewielkie, dalekie od męskich oczekiwań. Narzekamy na brak ochoty na seks. Czy jest na to sposób? Jak naturalnie podnieść libido?

Jak naturalnie podnieść libido

Jakie czynniki obniżają libido?

Niestety walka jest nierówna. Kobiece libido jest podatne na wpływ wielu czynników – stresu, zmęczenia, ubogiej diety, braku ruchu, zaburzeń hormonalnych, bezsenność, problemów w pracy. Negatywnie wpływa na nie również rutyna w związku, innymi słowy, im dłuższy staż, tym pożądanie jest bardziej zagrożone. Łatwiej machnąć ręką i pooglądać telewizję niż spędzić kilka chwil z partnerem.

Tymczasem naprawdę warto. Seks bowiem nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie, ale również świetnie oddziałuje na samopoczucie. Chroni przed chorobami i stanowi cenne paliwo życiowe. Dzięki niemu codzienność smakuje lepiej…

Jak podnieść libido? Częstszy seks

Im częściej uprawiamy seks, tym mamy większą ochotę na bliskość w łóżku. Jeśli natomiast fundujemy sobie dłuższy okres abstynencji, to wtedy trudniej wrócić do zapomnianej aktywności. Uśpione libido nie upomina się, sprawia wrażenie, że go wcale nie ma.

Dlatego dla kobiet mających niskie libido – rada jest jedna, kochaj się częściej, a szybko odkryjesz, że nie będziesz umiała żyć bez seksu.

Tylko czy nie jest ona absurdalna, u swoich źródeł pozbawiona sensu? Bo jak uprawiać seks częściej, skoro wcale nie mamy na to ochoty? Rozwiązaniem nie jest zmuszanie się, które może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Do tematu trzeba podejść nieco inaczej.

Urozmaicona aktywność

Libido nie lubi przerw w aktywności seksualnej. Nie znosi także rutyny. Jeśli kochacie się ciągle tak samo, wybieracie dobrze znaną drogę do osiągnięcia satysfakcji, każde niemal zbliżenie wygląda identycznie, nic dziwnego, że do kolejnego czasu we dwoje nikogo nie ciągnie. Jeśli z góry wiadomo co i jak, to po co?

Zawsze lepiej pooglądać film akcji. Tam przynajmniej trzymani jesteśmy w napięciu, coś się dzieje, czujemy dreszczyk niepewności…

Jak naturalnie podnieść libido? Ruszaj się

Ruch jest ważny nie tylko dla sylwetki. Ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, poziom energii a także libido. Przeprowadzono mnóstwo badań, które potwierdzają, że osoby systematycznie ćwiczące kochają się częściej.

W czym tkwi fenomen aktywności fizycznej? Na pewno w możliwości redukcji stresu, poprawy krążenia, wydzielaniu endorfin, które poprawiają humor i nastrajają pozytywnie. Jest coś jeszcze – aktywność fizyczna podnosi poziom testosteronu, hormonu, który występuje nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet i ma bezpośredni wpływ na libido. Poza tym aktywność fizyczna pozwala wyrzeźbić sylwetkę, co ma wpływ na poczucie wartości i większą gotowość na seks.

Jak naturalnie podnieść libido? Wysypiaj się

Nic tak nie odbiera ochoty na seks jak przemęczenie. Zarwane noce, przepracowanie, brak snu sprawiają, że od razu po przyłożeniu głowy do poduszki odpływamy. Nie w głowach nam żadne figle.

Sen trwający przynajmniej 6-8 godzin pozwala zregenerować organizm. Ma również pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną, co przekłada się w bezpośredni sposób na libido. Przeczytaj 6 fatalnych skutków niewyspania.

A co z antykoncepcją?

Za obniżone libido często odpowiada…antykoncepcja, na przykład strach przed nieplanowaną ciążą lub też źle dobrane tabletki, które niekorzystnie wpływają na pożądanie.

Wiele kobiet odczuwających stres związany z dbaniem o antykoncepcję nie umie czerpać radości z tej aktywności. Warto sobie uświadomić, że zapobieganie ciąży to nie jest “sprawa tylko kobiety”, to temat, który dotyczy pary.

I chorobami?

Niestety na libido negatywny wpływ mają choroby, na przykład cukrzyca, depresja. Przyczyną obniżonego pożądania mogą być na stałe przyjmowane leki.  Dlatego jeśli od dłuższego czasu narzekasz na niskie libido, koniecznie odwiedź lekarza.

Jak naturalnie podnieść libido? Zwróć uwagę na jedzenie

Libido podnoszą banany, migdały, truskawki, brzoskwinie i czekolada. Dobry wpływ mają również produkty bogate w kwasy omega 3 takie, jak łosoś lub ostrygi. Warto sięgnąć również po inne afrodyzjaki – rozmaryn, lubczyk i seler, żeń szeń i miłorząb japoński a także sok z aloesu czy pyłek pszczeli.

Zrób coś ze stresem

Nic tak negatywnie nie wpływa na kobiece libido niż nadmiar stresu. Niestety większość z nas ma obecnie nerwów aż nadto. Szybkie tempo życia i spora lista obowiązków sprawiają, że często nie mamy możliwości, by zwyczajnie pobyć same ze sobą, zrelaksować się i wyciszyć. Nic dziwnego, że nie mamy ochoty na seks!

Bardzo ważne jest, żeby znaleźć swój sposób na odstresowanie się. Nie ma bowiem innej drogi niż zwolnienie i poświęcenie sobie uwagi. I w tym temacie kluczowa jest postawa partnera. To od niego w dużej mierze zależy, czy poprzez aktywne uczestnictwo w obowiązkach domowych da szansę swojej wybrance na lepsze życie i bardziej namiętny seks. Jaki bowiem mężczyzna w dzień taka kobieta w nocy…

4 KOMENTARZE

  1. Jedno to przepracowanie a drugie to to ze po wielu latach, gdy sa dzievi etc to proces randkowy jest skrocony do ” dzieci juz spia choc do sypialni “

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj