Jak skutecznie podtrzymywać żar w długoletnim związku? 7 rad

8

Łatwo o namiętność, gdy dopiero się poznajecie. Gdy codzienność ma smak nowości i niemal wszystko robicie po raz pierwszy. Jednak jak podsycać żar, jeśli żaden fragment jego ciała nie jest już tajemnicą a zanim on otworzy usta, Ty często i tak wiesz, co zamierza powiedzieć? To trudny moment. Na szczęście nie beznadziejny.

Codziennie – róbcie coś nowego… razem

Wychodzenie poza strefę komfortu, gdy można trzymać dłoń bliskiej osoby, pozwala nie tylko odnaleźć radość życia, ale doświadczyć całkiem nowego z ukochanym.

Co możesz zrobić razem z mężczyzną swojego życia? Na początek – idźcie na spacer, odkrywajcie nowe miejsca, następnie nauczcie się czegoś nowego, kupcie produkt, którego nigdy nie próbowaliście, zróbcie coś, czego jedno z Was się boi.

Możecie poznać znaczenie swoich imion, odkryć tajemnice miejsc, które Was otaczają. Inny pomysł? Zabawa w skojarzenia, kalambury. Dla żartów spróbujcie powróżyć sobie z dłoni, napiszcie do siebie list (taki, który odczytacie za rok/dwa/pięć), narysujcie śmieszny rysunek (jedno z Was może mieć zamknięte oczy, a drugie może prowadzić jego dłoń). Poproś, by On umył Ci włosy i nabalsamował całe ciało. Innym razem poświęćcie trzy minuty na wpatrywanie się sobie w oczy i nic ponad to.

Kolejnego dnia zaproponuj, by wybrał, w co się masz ubrać do pracy lub kupił Ci lakier do paznokci w szalonym kolorze, a następnie pomalował paznokcie…dla bezpieczeństwa u stóp…

Pomysłów może być nieskończenie wiele. Wyzwania nie muszą być długie, skomplikowane, czasochłonne. Ogranicza Was tylko wyobraźnia.

jak dbać o długoletni związek

Raz w tygodniu – randka

Oczywiście, mało kto dzisiaj cierpi na nadmiar czasu. Mimo wszystko, warto raz w tygodniu spróbować wyjść tylko we dwoje, znajdując kilka chwil, by przypomnieć sobie, dlaczego jesteście razem. To dobra motywacja, by spędzić czas ze sobą, a nie obok siebie.

Sypialnia offline

Przyjmijcie zasadę, że w sypialni nie ma miejsca na tablet, telewizor, gry, ani obecność online. Wasze łóżko służy do dwóch czynności: spania i…

Raz w miesiącu – niespodzianka

Raz w miesiącu warto przyjąć, że robimy sobie niespodziankę. Nie musi być to coś wielkiego, kosztownego, ale drobna przyjemność, w którą włożymy sporo serca, by poprawić samopoczucie drugiej osoby. Śniadanie do łóżka, masaż gorącymi kamieniami (do kupienia w wielu sklepach online), samodzielnie przygotowany escape room z zabawnymi zagadkami dotyczącymi historii Waszego związku, itd.

Co najmniej kilka razy w roku – gra towarzyska

Jak rozpalić żar w związku? Spróbujcie rywalizacji, sięgając po sprawdzone gry dla dorosłych. Macie do wyboru takie, które pozwolą Wam poznać się jeszcze lepiej, nieco pośmiać, poczuć ducha rywalizacji.

Nie widzisz się nad planszówką? Być może grałaś dawno temu, kiedy wybór był bardzo ograniczony, dzisiaj nie można na niego narzekać, jak również na różny charakter i stopień trudności dostępnych gier.

Motywacja – wspólna pasja

Warto znaleźć wspólną pasję (jeśli jeszcze jej nie posiadacie) lub skupić się na tej, którą poznaliście już kilka lat temu. Róbcie razem to, co sprawia Wam przyjemność. Nic tak nie zbliża ludzi jak podobne zainteresowania.

Pomoc specjalisty

Jeżeli wszystko zawiedzie, nie poddawajcie się, idźcie do specjalisty. Terapia par bywa bardzo pomocna. Pozwala zerwać z nieprawidłowymi wzorcami zachowań, usprawnia komunikację (pozwala uniknąć sięgania po zużyte kalki) i uwrażliwia na potrzeby partnera.

Powodzenia!

8 KOMENTARZE

  1. Wspaniałe porady 🙂 Super, że wypisałaś dużo konkretnych przykładów. Wiele par się zastanawia co może wspólnie robić. Często jest mówione spędzajcie razem czas, znajdźcie wspólne zajęcia. Nie każdy jest kreatywny ;P. My akurat lubimy siedzieć nad planszówkami, właśnie przed chwilą rozegraliśmy dłuższą partię 😛 wspólnie też tworzymy rękodzieło Gdyby jeszcze mój kochany dał się częściej na wór wyciągnąć i faktycznie dołożył ten telefon w sypialni byłoby idealnie xP ale nie narzekam 🙂
    Polecam parom wspólne kąpiele umacniają więzi (może być wanna może być nago w rzece ;P), zabawy wywołujące dużo śmiechu (bitwa na poduszki, czy patrząc na pogodę śnieżki :D), wspólne wycieczki tez dużo dają, najlepiej w trudniejszych warunkach, namiot i brak wifi ;).

  2. Bardzo cenne rady. Często niestety zapominamy, że o związek trzeba dbać od początku, aż po kres naszych dni. Starać się należy zawsze, nie tylko na początku, kiedy patrzymy na siebie przez różowe okulary. ?

  3. Bardzo cenne rady. Często niestety zapominamy, że o związek trzeba dbać od początku, aż po kres naszych dni. Starać się należy zawsze. Nie tylko na początku, kiedy patrzymy na siebie przez różowe okulary. ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj