Jak przyciągnąć do siebie właściwe osoby?

1

Często wybieramy życie w pojedynkę. Nie dlatego, że to idealna opcja, ale dlatego, że nie chcemy się godzić na coś znacznie gorszego – samotność w tłumie. Zamiast udawać jak świetnie bawimy się w towarzystwie, które nam nie odpowiada, wybieramy szczerość i lojalność wobec siebie. A gdyby tak mieć ciastko i zjeść ciastko? Cieszyć się swoim sam na sam, ale jednocześnie mieć obok wartościowe osoby? Tylko jak to zrobić? Jak przyciągnąć do siebie właściwe osoby?

Jak przyciągnąć do siebie właściwe osoby?

Bądź przyjazna i pomocna

Po pierwsze uśmiech. Po drugie otwartość. Bycie przyjazną i pomocną osobą wiele ułatwia. Warto spojrzeć w lustro i zastanowić się, jak widzą nas inni. Jakie wrażenie sprawiamy? Czy patrzymy innym w oczy, uśmiechamy się, z lekkością rozmawiamy, wykazujemy się empatią? Czy może sprawiamy wrażenie zamkniętych i wrogich?

Przemyśl, jak jesteś odbierana

Choć to niepopularne stwierdzenie to faktem jest, że nasz wygląd może przyciągać do nas niewłaściwe osoby. Możemy się irytować, ale tak po prostu jest, że kobieta udająca się na dyskotekę w krótkiej spódniczce i na wysokich obcasach ma większą szansę spotkać mężczyznę na jedną noc niż przyjaciela na całe życie. To kwestia pewnych schematów działania i nie ma sensu z nimi dyskutować. Jeśli dodatkowo kobieta ta ma odważny blond na włosach, mocno opaloną skórę i powiększone usta i piersi, to…nie ma co liczyć na spokojną rozmowę z wrażliwym mężczyzną. Kobieta może się czuć doskonale w wydaniu blondi, ma przecież prawo świetnie wyglądać, poprawiać swoją urodę tak, jak tego chce, ale musi też mieć świadomość, że jej wybory podejmowane u chirurga czy kosmetyczki mają później bezpośrednie konsekwencje dotyczące tego, jak jest odbierana, jak oceniana i kogo właściwie przyciąga.

Tylko nie nadgorliwa i nie niedostępna

Jak przyciągać właściwe osoby? Bardzo istotne jest, żeby na wstępie odrzucić dwie skrajności – nadgorliwość i granie niedostępnej. To dwie błędne drogi. Nie róbmy tego!

Nadgorliwość sprawia, że inni nas nie szanują. Narzucanie się to bowiem nie najlepsza droga. Zaproponować raz, drugi, ale…już nie trzeci. Nie wychodzić zawsze z propozycją. Dać się komuś wykazać. I przyjąć gorzką pigułkę pod tytułem – jak ty się nie postarasz, to druga strona będzie miała cię w d… Niestety od początku właśnie tam Cię miała. Ty po prostu nie chciałaś tego sobie uświadomić, dając się wykorzystywać.

Unikaj też drugiej skrajności – grania niedostępnej, wiecznie zabieganej, nieosiągalnej. Nikt tego nie lubi. Jeśli przedstawiasz się jako osoba, która nigdy nie ma czasu, wymaga specjalnego traktowania, np. żeby wszyscy się do niej dostosowywali – to nie dziw się, że możesz wystraszyć wartościowe osoby, które zwyczajnie na takie traktowanie sobie nie pozwolą.

Szanuj swój czas

Przyciąganie właściwych osób powinno się rozpocząć od zrezygnowania z kontaktów z nieodpowiednimi osobami. Niestety trzymając się kogoś, z kim nie powinniśmy się zadawać, nie tylko zabieramy miejsce dla właściwych osób, ale nastrajamy się w nieodpowiedni sposób. Sprawiamy, że ciągle tkwimy w otchłani. Czy nam się to podoba, czy nie, inne osoby mają wpływ na nas, kreują nasz światopogląd i nasze myśli. Jesteśmy bowiem tym, z kim przebywamy, w myśl zasady – z kim przystajesz, takim się stajesz. Nie należy ignorować tej starej prawdy.

Pozbądź się lęku przed samotnością. Zaakceptuj, że bycie singielką nie jest złe. Tak jak złe nie jest nieposiadanie przyjaciół.

Polub siebie

To jedna z najważniejszych zasad. Właściwie powinna znaleźć się na początku tej listy. Tylko lubiąc siebie, tak prawdziwie, mamy szansę przyciągnąć właściwe osoby do swojego życia. Nie da się oszukać tego procesu. Nie da się skutecznie udawać fajnej, a myśleć o sobie coś wprost przeciwnego. Dlatego to takie trudne. Tylko prawdziwa miłość do siebie daje nam szansę na to, że właściwe osoby same nas odnajdą.

Chodzi o to, żeby czuć się z sobą dobrze i nie mieć potrzeby wypełniania pustki, poprzez poznawanie innych osób. Najpierw pokochaj swoje towarzystwo, a później szukaj innych.

Nasze niskie poczucie wartości, niepewność, kompleksy nie ułatwiają budowania wartościowych relacji. Trzeba umieć sobie z nimi radzić. Rzecz w tym, żeby mieć świadomość swoich ograniczeń, ale żeby one nas nie przytłaczały. Sposobem na sukces wcale nie jest wybujałe ego i nieomylność. Wprost przeciwnie – dystans do siebie, akceptacja własnych ograniczeń, zaprzyjaźnienie się z wadami. Nie chodzi o to, żeby udawać królową, ale żeby być po prostu człowiekiem, którego się kocha najbardziej na świecie. Z przekrzywioną koroną – też.

Zadbaj o to, by być wartościową osobą

Jak przyciągnąć do siebie właściwe osoby? Podstawa to zadbać o to, by być…właściwą osobą. Jeśli staniesz się kimś, kogo chcesz znaleźć to zyskasz najlepszą osobę pod słońcem siebie. I będziesz miała szansę, że odnajdą Cię inne podobne do Ciebie osoby.

Niestety jest też pewna uwaga. Im jesteś bardziej niezwykła, tym ciężej o odpowiednie osoby, bo…takich jest niestety niewiele. Rozwiązanie? Polubienie samotności? Niekoniecznie. Obniżenie standardów? Trochę tak. W tym sensie, że akceptowanie wielu osób, jednak robienie z każdą z nich czegoś innego. Lepiej nie szukać kogoś „od wszystkiego”, ale zdecydować się na wiele relacji, jeśli chociaż w pewnym sensie zaspokajają one nasze potrzeby. Z jedną kumpelą na ploteczki, z drugą na wyjazd do spa, a z inną na mecz siatkówki. I cieszyć się życiem, nie wymagając od siebie i od innych doskonałości. Bez presji!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj