Sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę

1

Generalnie dojrzała kobieta wie, co w trawie piszczy. Cały cyrk świata widziała. Jednak mimo tej świadomości, czasami ma wątpliwości. Zwłaszcza gdy do głosu dochodzą emocje. I wtedy może się zastanawiać, co on myśli i jakie ma zamiary. Może nie identyfikować, czy sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę są dokładnie tym, na co wskazują. I właśnie w takich chwilach przydaje się chwila spokojnego obserwowania i refleksji.

Przeczytaj o tajnikach mowy ciała mężczyzn.

Sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę. Twarz

Już podczas pierwszego kontaktu mężczyzna pokazuje, czy kobieta, z którą się spotkał mu się spodobała. Pewne zachowanie, które pojawia się w takim momencie jest charakterystyczne dla panów na całym świecie. Mianowicie pojawia się ruch brwi ku górze i ku dole, a następnie znowu ku górze. Ruchowi temu towarzyszy otwarcie oczu, a cała mimika ma sprawić, że do oczu dopłynie więcej światła. To szybka zmiana na twarzy, która może być nawet niezauważona dla wprawnego oka. Trwa bowiem, jak ocenili to naukowcy, 1/5 sekundy, czyli naprawdę chwilę.

Poza zmianą w wyglądzie brwi zauważa się lekko otwarte usta, nozdrza nosa. Cała twarz wydaje się przyjazna, otwarta i skupiona na drugiej osobie. Większe źrenice i lepsze krążenie krwi sprawiają, że druga osoba wygląda na atrakcyjniejszą.

Ponadto zachowaniem, na jakie należy zwrócić uwagę to pocieranie twarzy. Zainteresowany mężczyzna dotyka twarzy, podbródka, policzka, przeczesuje włosy. Dlaczego tak się dzieje? To mechanizm samouspokojenia, wyciszenia się. Gdy patrzymy na kogoś, kto nam się podoba nasza skóra intensywnie reaguje, a my kojącym dotykiem próbujemy temu zaradzić. Czasami wykorzystujemy to, co mamy pod ręką. Możesz obserwować zabawę przedmiotami – podkładką, zapalniczką, szklanką… Mężczyzna może mieć intensywną potrzebę zapalenia, czy zaczyna intensywniej pić napój, który stoi przed nim.

Sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę

Sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę. Ciało

Mężczyzna zakochany chce pokazać się z jak najlepszej strony. Stoi wyprostowany, tak, by wyeksponować mięśnie. Jego ciało skierowane jest w stronę kobiety, którą jest zainteresowany. Gdy siedzi, to odwraca się w jej stronę. Nachyla się ku niej. Nie boi się na nią patrzeć i to w taki sposób, że wszystko staje się jasne. Lustruje ją spojrzeniem, „mierzy” i zjada wzrokiem. Pozwala, żeby ona to widziała. Nie kryje się z tym. Ponadto, według znawców tematu, kluczowa jest również postawa z rękami ułożonymi na biodrach.

Sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę. Skupienie

On może teoretycznie zajmować się czymś innym. Rozmawiać, na przykład z kumplem na imprezie, jednak będzie wiedział, gdzie jesteś. Cechą charakterystyczną jest to, że Cię obserwuje i zwraca na Ciebie uwagę. Możesz zauważyć, że on przypatruje się Tobie, gdy Ty teoretycznie tego nie widzisz. Gdy jesteście razem, często spogląda na Twoje usta, sprawia czasami wrażenie zamyślonego i błądzącego myślami…po Twoim ciele (zazwyczaj robi to w dość dyskretny sposób, starając się to ukryć).

Skupiony jest nie tylko w realu, ale także online. Szybko reaguje na Twoje posty, czy wiadomości. Jest zainteresowany Twoją aktywnością w świecie wirtualnym.

Jego uwaga jest skupiona na Tobie. Słucha tego, co mówisz, zapamiętuje Twoje słowa, wraca do nich, jest żywo zainteresowany. W zależności od tego, na jakim etapie znajomości jesteście to zainteresowanie może się manifestować z różnym natężeniem. Od charakterystycznej fiksacji na tle obiektu westchnień poprzez spokojną koncentrację, a kończąc na naprawdę dobrym znaniu drugiej osoby.

Zauważa w Tobie każdą zmianę. Podkreśla, że ją widzi, komplementuje Cię – nową fryzurę, odzież, biżuterię. Zwraca uwagę także na Twoje silne cechy osobowości. Mówi o Twoich zaletach, sile, pomysłowości, kreatywności. Widać, że jest Tobą oczarowany.

Jak zachowuje się zakochany facet po 40?

Zwraca na siebie uwagę

Mężczyzna, któremu zależy zwraca na siebie uwagę. Mogą być to symboliczne gesty, pewne delikatne zmiany zachowania, które mają skoncentrować na nim spojrzenie. Mogą to być też głośne żarty, granie duszy towarzystwa. Z czasem mężczyzna budujący związek będzie koncentrował na sobie uwagę inaczej, wykazując się, angażując się w działania, poprawiając swoją sytuację zawodową, rozwijając się. Jego celem będzie zapewnienie lepszego bytu sobie i bliskim. To będzie jego odpowiedzialność.

Potrzeba ochrony

Mężczyzna, który jest zainteresowany kobietą, w naturalny sposób potrzebuje ją chronić. To widać na każdym kroku. Przepuszcza ją w drzwiach, otacza ramionami, podaje płaszcz, oddaje swoją marynarkę. Pokazuje, że ona jest jego. Dlatego wielokrotnie będzie ją dotykał, niby przypadkiem… Poprowadzi za rękę, położy dłoń na krzyżu lub łokciu. Pokaże wszystkim, że to on się Tobą opiekuje. Doskonale czuje się w roli jej ochroniarza i towarzysza.

Chcę Cię uszczęśliwić

Prawdziwie zakochany mężczyzna chce, żebyś była szczęśliwa. Zrobi wiele, żeby Cię rozśmieszyć, żebyś poczuła się rozluźniona. Doskonale, gdy dobrze czujesz się w jego towarzystwie. Docelowo zależy jemu na tym, żebyś była z nim szczęśliwa, żebyś czuła się dumna, że jesteś właśnie z nim a nie z kimkolwiek innym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj