Kalendarze adwentowe – nie tylko czekoladki

2

Jest jeden taki czas w roku, kiedy czekamy na to, co…nastąpi 24 grudnia. Oczekiwanie ma swoją niesamowitą atmosferę, a uatrakcyjniają je tradycyjne kalendarze adwentowe. Dzisiaj mają formę nie tylko kartonów ze smakołykami. Ich zawartość czasami mocno zaskakuje. Możliwości jest znacznie więcej niż można byłoby się spodziewać!

kalendarze adwentowe zielony

Dlaczego tak lubimy kalendarze adwentowe?

Kalendarze adwentowe to niezła frajda dla dużych i małych.

Jest oczekiwanie, niespodzianka, możliwość otwierania okienek, ale najpierw poszukiwanie odpowiedniej liczby. Okazuje się jednak, że nie wszyscy to lubią. Wśród dzieci są takie maluchy, które nie chcą psuć ładnego obrazka poprzez otwieranie okienek. Na szczęście producenci pomyśleli także o tym. Na rynku są kalendarze z drugim obrazkiem, który ujawnia się po otwarciu okienka. Dzięki temu można dzień po dniu tworzyć coś niesamowitego, bez obawy, że coś przy okazji się zniszczy.

Są też takie dzieci (ale i dorośli też), które wyraźnie nie mogą się doczekać i 2. grudnia jest u nich 20 grudnia. Zamiast jeść jedną czekoladkę dziennie, jedzą kilka… Zawsze można wprowadzić rozwiązanie, którym jest kupno dwóch kalendarzy. Jednego do zjedzenia tak po prostu, a drugiego…zgodnie z zasadami.

kalendarze adwentowe

Kalendarz adwentowy to również tradycyjne wyczekiwanie na święta.

Nie tylko czekoladki

Kalendarze adwentowe możemy przygotować samodzielnie. I tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. W woreczkach, czy pojemniczkach możemy ukryć niemal wszystko – słodycze, drobne zabawki, kosmetyki. Możliwości jest wiele, w zależności od tego, kto jest odbiorcą naszego kalendarza.

Możemy też zdecydować się na zakup gotowego produktu. I tu propozycji jest naprawdę wiele.

W kalendarzach adwentowych najczęściej znajdują się czekoladki. W większych możemy liczyć na większe słodycze.

Dla osób nielubiących czekolady lub niemogących jej jeść dobrą opcją jest kalendarz z cukierkami. Wśród ofert chętnie wybieranych są te ze słodyczami ręcznie robionymi.

Ale też kosmetyki

Są też kalendarze adwentowe kosmetyczne. W których znajdziemy miniperfumy, balsamy, kremy do rąk.

Można kupić kalendarz dla włosomaniaczki – z akcesoriami do pielęgnacji włosów, zachęcający do wypróbowania nowych preparatów. I jak tu wytrzymać i otwierać dziennie tylko jedno okienko?

Kalendarze adwentowe dla mężczyzn

W sprzedaży znajdziemy specjalne kalendarze adwentowe dla mężczyzn. I co tam jest w środku? Na przykład skarpetki ;), piersiówka, kieliszki, karty, bransoletki, otwieracze, kabelki, breloki, gadżety, perfumy. Oj pomysłów i możliwości jest mnóstwo.

Kalendarze dla panów przygotowały także znane marki kosmetyczne. Wśród produktów zamkniętych w małych opakowaniach znajdziemy maseczki do twarzy, antyperspiranty, kremy, kosmetyczki, akcesoria do golenia i wiele innych.

Kalendarze adwentowe dla zwierząt

Kto by pomyślał, że kalendarze adwentowe przygotowuje się również dla zwierząt? Tak, od jakiegoś czasu znajdziemy takie propozycje dla kotów i psów, a właściwie chyba dla opiekunów zwierząt. W formie podobnej do kalendarzy dla dzieci i dorosłych, ale w miejscu tradycyjnej czekoladki znajduje się przysmak dla pupila.

Każdy może wyczekiwać świąt…za kalendarzami adwentowymi.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj