Koreańska pielęgnacja po wakacjach 

1

Wakacje to czas, kiedy lubimy wylegiwać się na słońcu i to nie tylko dlatego, że tak jest przyjemnie, ale by przede wszystkim się opalić. Opalona skóra jest znacznie atrakcyjniejsza. Jednak problem tkwi w tym, że przepiękny, uzyskany podczas urlopu kolor szybko znika. Jak wobec tego dbać o skórę po wakacjach, by móc cieszyć się efektem opalonej skóry przez dłuższy czas?

orion

Nawilżenie i natłuszczenie skóry po opalaniu

Bardzo ważnym etapem pielęgnowania skóry po wakacyjnym opalaniu, jest nawilżanie i natłuszczanie o czym więcej znajdziecie na https://skin79-sklep.pl/blog/zdrowa-opalenizna-czyli-zbior-praktycznych-porad-przed-i-po-urlopie. Należy to robić codziennie, rano i wieczorem. Warto stosować wówczas typowe kosmetyki po opalaniu. Produkty, które nie tylko dobrze natłuszczają skórę, ale również szybko się wchłaniają. Najlepiej szukać kosmetyków zawierających składniki odżywcze, dobrze dobrane substancje tłuszczowe oraz substancje, które skutecznie chronią przed czynnikami zewnętrznymi.
Chcąc uzyskać satysfakcjonujące efekty, na kosmetykach po opalaniu nie należy oszczędzać. W sprzedaży oczywiście można trafić na kosmetyki w promocyjnych cenach. Są to rozmaite akcje wyprzedażowe na koniec sezonu czy organizowane z innych okazji. Ale to zdarza się raz na jakiś czas. Skuteczne w działaniu kosmetyki warto stosować, nawet gdy nie są w promocji.

Regularne stosowanie kosmetyków po opalaniu

W sprzedaży dostępnych jest całe mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do stosowania po opalaniu. Pomagają one utrzymać zdrowy i zarazem piękny wygląd skóry pomimo upływu czasu. Wśród tych mniej typowych kosmetyków znajdują się: olejki karotenowe, kokosowe, masła shea, aloes, a nawet masło kakaowe. Ponadto istnieją najróżniejsze balsamy po opalaniu, które wykazują się wręcz zadziwiająco skutecznym działaniem.

Codzienna pielęgnacja

W stosowaniu kosmetyków po opalaniu nie jest tak, że wystarczy to zrobić jednorazowo, na przykład tuż po powrocie z plaży czy po urlopie. Cieszyć się opaloną skórą, można znacznie dłużej, ale wymaga to regularnego i codziennego pielęgnowania jej przy użyciu wspomnianych kosmetyków, nie przekraczając zalecanych przez producenta dawek. Takie produkty można spokojnie aplikować na skórę przez długie tygodnie, a nawet miesiące. Wszystko zależnie od sytuacji i stanu skóry. Choć w kosmetykach tych nie ma nic, co mogłoby zaszkodzić skórze, która już nieco zbladła. Dlatego kupując balsam po opalaniu, można spokojnie stosować go aż do całkowitego zakończenia opakowania.

Istnieją różne metody dbania o skórę tuż po opalaniu, tak by utrzymać ten efekt przez maksymalnie długi czas. Eksperci radzą, aby stosować odpowiednią dietę. Jednak kosmetyki wydają się w tym zakresie znacznie praktyczniejsze. Więc producenci niemal jeden przez drugiego co chwilę proponują nowy produkt. Szukając tego odpowiedniego, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jakość, a co za tym idzie, na skład. Musi być wartościowy dla skóry i bezpieczny zarazem. I tak jak już była mowa powyżej, liczy się systematyczność. Bo nie ma magicznego środka, który utrwaliłby opaleniznę po jednorazowym użyciu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj