Myślisz o tym, co ludzie powiedzą? Oto powód, dlaczego powinnaś mieć to gdzieś

7

Przez miasto szli gruby mężczyzna, chudy chłopiec i szary osioł. Choć wyglądali na zmęczonych, nie jechali na ośle, tylko prowadzili zwierzę. Opadli na trawę pod pobliskim drzewem.

Chłopiec powiedział: „Jestem zupełnie wyczerpany, tato. Prawie umarliśmy w drodze….” Tata odrzekł: „Nie marudź, podróż na piechotę zawsze jest taka”. Chłopak odpowiedział: „Mamy przecież osła i to silnego!”. Na to odparł ojciec:  „A nie słyszałeś, co ludzie mówili, gdy jechaliśmy razem na jego grzbiecie. Tylko spójrzcie na tych okrutników bez serca, we dwóch na jednym ośle. Nie mają serca! Biedne zwierzę! Tylko pomyśl, co powiedzą inni ludzie, gdy usłyszą o tym w wiosce. „Tak, i wtedy mi poleciłeś, żebym zsiadł. Ale przynajmniej ty podróżowałeś wygodnie” – zauważył chłopiec. „Dopóki nie usłyszałem, jak ktoś powiedział: Spójrzcie na tego okrutnika. Jedzie sobie jak król, a biedne dziecko idzie! Znam tego człowieka to papla. Nie chce myśleć, co powiedzą o mnie inni, gdy o tym usłyszą w wiosce”.

„Wtedy ty, tato, zsiadłeś z osła, i posadziłeś mnie na jego grzbiecie. Przynajmniej mnie podróżowało się wygodnie” – powiedział chłopiec.

„A co było potem? Co powiedzieli ludzie? Spójrz na tego chłopca. Co to za brak szacunku, siedzi sobie na ośle, a biedny ojciec ledwo idzie. Wiesz, nie życzę sobie, by inni ludzie uważali, że moje dziecko jest źle wychowane.

„Ale tato, w końcu obaj musieliśmy iść piechotą!” „Uspokój się, głuptasie, teraz w końcu nikt nie powie o nas nic złego” – powiedział ojciec. Właśnie w tym momencie przechodzący obok mężczyzna odwrócił się do przyjaciela powiedział:

„Widzisz tych głupków? Mają osła, a całą drogę do wioski szli na piechotę!” (opowieść zaczerpnięta z powieści „Zaginiona róża”Serdar Özkan)

Komentarz?

Chyba nie jest potrzebny.

Cokolwiek zrobisz znajdą się ludzie, którzy to skrytykują. Nie dogodzisz każdemu. Dlatego zamiast ciągle martwić się opinią innych, żyj po swojemu.

7 KOMENTARZE

  1. Masz rację, komentarz tu jest zbędny. Nie dogodzi się nigdy nikomu. Ale w sumie to czemu mamy innym dogadzać, a nie myśleć o sobie. Trochę zdrowego egoizmu przyda się każdemu, co ma problem i robi wszystko pod publikę. Trzeba się szanować 🙂

    • Ja zauważyłam, że dogadzając innym, zazwyczaj trafiamy w ślepy zaułek, w miejscu, w którym już nikt o nas nie dba…Musimy zadbać o siebie, by inni też dbali o nas.

  2. Ludzie zawsze będą gadać, dlatego najważniejsze jest żyć w zgodzie ze sobą, podejmować decyzje ktore sa dobre dla mnie i nie próbować nawet zadawalac innych. Innych jest wielu i och wszystkich nie da się zadowolić. Trzeba skupić się na sobie

  3. A ja powtarzam sobie 🌹 Jeszcze się taki nie urodził ,co by wszystkim dogodził ❤️ więc rób tak,by tobie było dobrze a drugiemu krzywda się nie działa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj