6 inspirujących cytatów o dojrzałości

21

Bycie dojrzałą ma wiele zalet. Jednak ich docenienie wymaga mądrości…i czasu. I o tym będzie tym razem. Zresztą…same przeczytajcie.

dojrzałość

O kobietach po 40

„Kobiety po 40 zasługują na pochwały. Niestety bez wzajemności. Na każdą oszałamiającą, inteligentną, dobrze uczesaną, gorącą kobietę po czterdziestce przypada łysy, brzuszny stwór  w żółtych spodniach, robiący z siebie głupka z jakąś 22-letnią kelnerką. Panie, przepraszam. Dla wszystkich mężczyzn, którzy mówią: „Po co kupować krowę, skoro mleko można dostać za darmo?”, ważna informacja. Obecnie 80% kobiet jest przeciwnych małżeństwom. Czemu? Ponieważ kobiety zdają sobie sprawę, że nie warto kupować całej świni tylko po to, aby dostać małą kiełbasę! ” Frank Kaiser

Jestem w każdym wieku, w jakim byłam

„Nadal jestem w każdym wieku, w jakim byłam. Ponieważ kiedyś byłam dzieckiem, zawsze będę dzieckiem. Ponieważ byłam kiedyś poszukującą nastolatką, oddaną nastrojom i ekstazom, to one wciąż są częścią mnie i zawsze będą… Nie oznacza to, że powinnam być uwięziona lub zamknięta w którymkolwiek z tych wieków … dorastająca, dziecięcy dorosły, ale że są one we mnie, po to, by je przyciągać; zapomnienie jest formą samobójstwa … Zbyt wielu ludzi źle rozumie, co oznacza *dorastanie* i myśli, że zapominając, jak to jest myśleć i czuć, dotykać, wąchać, smakować, widzieć i słyszeć jak trzylatka, trzynastolatka lub dwudziestotrzylatka oznacza dorosłość. Kiedy jestem z tymi ludźmi, czuję, że jeśli na tym polega bycie dorosłą, to nigdy nie chcę dorosnąć. Wolę zachować świadomość i radość dziecka i mieć  pięćdziesiąt jeden lat, wtedy naprawdę uczę się, co to znaczy być dorosłym ”.
Madeleine L’Engle

Mam prawie sto lat…

„Mam prawie sto lat; czekając na koniec i myśląc o początku.

Jest kilka rzeczy, które muszę ci powiedzieć, ale czy posłuchałbyś, gdybym powiedział, jak szybko mija czas?

Wiem, że nie możesz sobie tego wyobrazić.

Niemniej jednak mogę ci powiedzieć, że pewnego dnia obudzisz się i odkryjesz, że twoje życie pędziło w tempie jednocześnie niemożliwym i okrutnym. Wydaje się, że najbardziej intensywne chwile wydarzyły się dopiero wczoraj i nic nie wymaże bólu i przyjemności, niemożliwej intensywności miłości i jej psiego szczęścia, ponurej czerni namiętności nieodwzajemnionych, niewypowiedzianych lub nierozwiązanych. ” Meg Rosoff

Nie wyrastaj!

“Uważam, że dojrzałość nie jest wyrastaniem, ale dorastaniem: że dorosły nie jest dzieckiem zmarłym, ale dzieckiem, które przeżyło. Wierzę, że w dziecku istnieją wszystkie najlepsze zdolności dojrzałego człowieka. . . . że jedną z najbardziej głęboko ludzkich i najbardziej humanitarnych zdolności jest siła wyobraźni.” Ursula K. Le Guin

Życie…

“W wieku piętnastu lat zacząłem się uczyć.
W wieku trzydziestu lat mocno postawiłem stopy na ziemi.
W wieku czterdziestu lat nie cierpiałem już na kłopoty.
W wieku pięćdziesięciu lat wiedziałem, jakie są rozkazy Nieba.
W wieku sześćdziesięciu lat słyszałem je potulnym uchem.
W wieku siedemdziesięciu lat mogłem podążać za nakazami własnego serca; ponieważ to, czego pragnąłem, nie przekroczyło już granic prawa ”.
Konfucjusz

Mężczyźni

„Mężczyźni są najbardziej męscy i atrakcyjni w wieku od 35 do 55 lat. Mężczyzna poniżej 35 roku życia musi się zbyt wiele nauczyć, a ja nie mam czasu, aby go uczyć”.
Hedy Lamarr

21 KOMENTARZE

  1. A ja muszę powiedzieć że spotkałam mnie anomalia… Mam u boku Kochającego mężczyznę który jest starszy odemnie o 13 lat i Wielki Szacun dla Niego jak dba o swoją tężyznę… Jestem z Niego DUMNA ?

  2. Jestem mamą 6 dzieci, już dorosłych i teraz cieszę się życiem, pracuje, odpoczywam, chodzę na różne imprezy i cieszę się dniem dzisiejszym. Jestem sama i nie szukam na siłę drugiej osoby jeśli spotkam na swojej drodze to dobrze a jeśli nie to nie będę rozpaczać, mogę poczytać, pospać jak potrzebuję i tak mi dobrze. Pozdrawiam wszystkie mamy i kobiety samotne

  3. Mężczyźni
    „Mężczyźni są najbardziej męscy i atrakcyjni w wieku od 35 do 55 lat. Mężczyzna poniżej 35 roku życia musi się zbyt wiele nauczyć, a ja nie mam czasu, aby go uczyć”.
    Hedy Lamarr. Tylko to jest warte uwagi reszta to fantastyka

  4. Dobre ???szczególnie dla „wyzwolonych” kobiet. Ja jestem z tego innego gatunku…cenię sobie związek, partnerstwo , miłość i przyjaźń …i nie sprowadzam mężczyzn do roli zadowalacza. Słabe to. Ciekawe jak by było, gdyby artykuł dotyczył dojrzałych mężczyzn szukających przygód, bo kobieta nie jest mu potrzebna – No w końcu jest dojrzały i zna swoją wartość …to po co mu baba skoro może brać tylko to czego potrzebuje ?

  5. Tych mężczyzn z olbrzymimi brzuchami i żołądkami jest mnóstwo, i to w każdym wieku, coś niesamowitego, a w dodatku jeszcze śmie taki oglądać się za kobietą, czy za mężczyzną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj