Najpiękniejsze jest odkrywanie się nawzajem

1

Początki relacji są ekscytujące. Przede wszystkim dlatego, że wszystko jest nowe i pierwsze. Ciągle coś się dzieje i zaskakujemy się bez większego wysiłku na każdym kroku. Z czasem wiele się zmienia. Przede wszystkim codzienność powszednieje. Pojawia się stabilność i pewność. Poczucie bezpieczeństwa. Do tego dążyliśmy. Ale wzdychamy za czymś innym. Za tym, co było na początku. Za odkrywaniem siebie nawzajem, za aurą nowości, tajemniczości. Być może zadajemy sobie pytanie – co zrobić, by piękne początki relacji zatrzymać na dłużej? Jak być dla siebie inspiracją, zagadką, mimo upływu lat?

Najpiękniejsze jest odkrywanie się nawzajem

Zmieniać się

Jak nie poprzestawać w odkrywaniu się nawzajem? Rozwiązanie jest proste! Zmieniać się! Dojrzewać, doskonalić. Nie stać w miejscu. Zdobywać doświadczenia, poznawać nowych ludzi, ciągle się zachwycać i inspirować. Taka postawa sprawi, że nigdy się sobie nie znudzimy. A jeśli same z sobą będziemy czuć się jak z najlepszą zwariowaną przyjaciółką, to podobnie będzie czuł się z nami partner. I związek będzie kwitł, o ile on – nasz wybraniec – również będzie miał podobną postawę i będzie gotowy na to, by cieszyć się życiem i odkrywać je ciągle na nowo.

Robić razem coś nowego

Co zrobić, żeby ogień nigdy nie dogasał? Oczywiście spędzać razem czas! Na różne sposoby. Robić razem nowe, ciekawe rzeczy, czasami zwariowane, innym razem spokojne. Wychodzić z domu, bawić się, mieć ciekawe hobby (razem i oddzielnie), nie bać się opuszczać strefy komfortu, być otwartą i spontaniczną.

Mieć cel

Nic tak nie zbliża, jak wspólny cel. I nic tak nie dodaje pikanterii w związku jak pokonywanie przeszkód, a później picie szampana za zwycięstwa.

Dbać o siebie

Wiele osób uważa, że jak już buduje się związek, to można sobie odpuścić. Ktoś jest zaklepany, mój i mam spokój. Nic bardziej mylnego. Niestety taka usypiająca postawa może się szybko zemścić. Nikt i nic nie jest dane raz na zawsze. Warto mieć tego świadomość. Dbać o siebie. Nie „uwieszać się” na partnerze, nie pokładać w nim całych nadziei. Inwestować w siebie i w związek. Nigdy nie zapominać, że jesteśmy
tylko ludźmi…

Pielęgnować relacje przyjacielskie

Związek intymny to nie wszystko. By być szczęśliwą, potrzebujemy relacji z innymi osobami, spotkań z przyjaciółmi, wyjść ze znajomymi. To odskocznia, sposób na złapanie dystansu, a także czas, kiedy doceniamy to, co mamy. Często również chwila refleksji i tęsknoty.

Jak nie znudzić się sobą w związku? Jak odkrywać się ciągle na nowo? Przede wszystkim cieszyć się życiem, porzucić schematyczne myślenie. Mieć odwagę żyć pełną piersią i głośno się śmiać.

Akceptować siebie i dbać o wewnętrzną równowagę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj