Nie ignoruj wpływu innych osób

1

Jesteś jak pięć osób, z którymi masz codzienny kontakt. Lub w wersji klasycznej – z kim przystajesz, takim się stajesz. Trudno odmówić prawdziwości tym stwierdzeniom. Można udawać, że jest się odporną, silną, że spływa po nas jak po kaczce. I może to być prawda, ale tylko częściowo. Bo zawsze zostaje coś, o czym nie chcemy myśleć, świadomie ignorujemy to lub po prostu nie mamy o tym zielonego pojęcia. Co to takiego?

Ludzie mają na Ciebie wpływ. Większy lub mniejszy. Wszystko zależy od skali, czyli częstotliwości. Słowa, zachowania, energia – oddziałują na Ciebie. Możesz zbudować co prawda tarczę ochronną, która będzie Cię chroniła, jednak prawda jest taka, że tylko przez pewien czas. Zbyt intensywny i długoterminowy negatywny wpływ odciśnie piętno na Twoim samopoczuciu, wyglądzie i zdrowiu. I warto mieć to na uwadze.

Kto wpływa na Ciebie destrukcyjnie? Toksyczne osoby

Istnieje wiele metod na toksyczne osoby. Na przykład metoda szarego kamienia, o której przeczytasz tutaj.

Można ją stosować z dużą skutecznością.

Najskuteczniejszy jednak sposób to odcięcie się, zminimalizowanie kontaktu, ograniczenie go do minimum. Prawda jest bowiem taka, że kontakt z toksycznymi osobami jest trudny. Mocno nas dotyka, wyczerpuje nas, pożera drogocenną energię. Nawet gdy jesteśmy silne i świadome tego, co się dzieje. To dlatego po przebywaniu w otoczeniu trudnych osób czujemy się puste, wypalone, jakby ktoś wyssał z nas całą energię. Potrzebujemy wtedy ciszy i regeneracji. Jest nam trudno dojść do równowagi, musi minąć wiele godzin a nawet dni. Z tego powodu wpływ toksycznych osób porównywany jest do działania wampira energetycznego. Wysysa z Ciebie jak krew – energię, radość życia, ufność, pozytywne nastawienie.

Można oszukiwać się, że negatywne oddziaływanie nas nie dotyczy, że uodporniłyśmy się, jednak w praktyce jest całkiem inaczej. Nasze zasoby są bezsensownie marnowane na osoby, które nam je bezczelnie odbierają. Gdyby nie kontakt z nimi, moglibyśmy je wykorzystać bardziej produktywnie. Stąd gdy tylko mamy taką możliwość, warto bardo dokładnie analizować komu poświęcamy swój czas.

Toksycy są wśród nas – w rodzinie, w sąsiedztwie. Niekiedy z toksyczną osobą budujemy bliski związek.

Inspiracja

Prawdziwie wartościowe osoby będą nas wspierać. Nawet nasz największy sukces nie będzie stanowił dla nich zagrożenia. Przeciwnie, będą czuły się zmotywowane do działania. I szczerze będą nam gratulowały.

Bije od nich spokój i szczęście. Osoby spełnione nie są zawistne, nie życzą nikomu źle. Wspierają na tyle, ile mogą. Są obok, chętnie rozmawiają, dzielą się swoimi sposobami na łatwiejsze funkcjonowanie w trudnych czasach.

Ludzie, którzy Cię otaczają mogą Cię wspierać, pomogą Ci latać coraz wyżej. Mogą też podcinać Twoje skrzydła. To TY decydujesz, na co im pozwolisz. Nie masz wpływu na nie, masz wpływ na własne zachowanie.

Znajdź odpowiednie osoby, czyli co sama możesz zrobić

To Ty wybierasz, z kim się zadajesz. Żeby znaleźć odpowiednie osoby, sama stań się kimś, z kim chciałabyś się zaprzyjaźnić. Doceniaj starania innych, akceptuj ich niedoskonałości, chwal, gdy tylko jest okazja. Wypracuj pozytywne podejście do innych. Otwórz się na nowe relacje. Pozwól się miło zaskoczyć. Nie zakładaj, że wszystko pójdzie źle. Bądź dobrej myśli i przyciągaj pozytywne wydarzenia. Szanuj siebie, swój czas, ale również innych.

Naucz się słuchać i bądź szczerze zainteresowana, co chcą Ci bliższe i dalsze osoby powiedzieć.

Nie marnuj czasu na niewłaściwe osoby. Stań się z kimś, z kim sama chciałabyś się zaprzyjaźnić, a właściwe osoby się przy Tobie znajdą.

Bo może Ci się wydawać, że jesteś silna, że Cię to nie rusza. Prawda jest jednak taka, że nawet jeśli rzeczywiście spływa po Tobie, to angażujesz swoje umiejętności i energię – by tak się właśnie działo. Być może zabraknie Ci jej na coś innego. Dlatego pytanie – czy naprawdę warto?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj