Dzieci wyjechały na wakacje? A czterdziestolatka szaleje

1

Gdy dzieci wyjeżdżają na kolonie, obozy, do kuzynek i babci, to…nagle uświadamiasz sobie, że tego było Ci trzeba. Trochę tęsknisz (nie żartuj?), ale też rozkoszujesz się ciszą. I do głowy przychodzą Ci szalone pomysły…Korzystaj kobieto, korzystaj! Póki możesz. 🙂

Jak śpiewał Kazik – „wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni, gdy nie ma w domu dzieci, to jesteśmy niegrzeczni”.

Dzieci wyjechały na wakacje

Gdy dzieci nie ma w domu

To okazuje się, że jest spokojniej. Czyściej. Już wiadomo, kto brudzi najbardziej. 🙂 Lodówka dłużej jest pełna i nie trzeba co chwilę biegać na zakupy. Jak to możliwe? Nie słyszysz miliona pytań naraz. Nie ma kłótni, wrzasków i pytań, które, kiedy i dlaczego, czy musi, a czy na pewno, a może jednak nie, itd.

Można zebrać myśli. Wyciszyć się. Zrobić coś szalonego. Na przykład spać dłużej. 🙂 Wykorzystać fakt, że cały dom jest wolny. Nikt nie woła jeść, bo oczywiście On potrafi sam sobie zrobić. Możesz więcej czasu sprezentować samej sobie i to naprawdę wiele zmienia.

Joga, wyjazd z przyjaciółkami, wspinaczka, wycieczka na motorze, skok na bungee, tatuaż, i wiele innych…

Wyluzowana, wypoczęta, wyspana, na wolniejszym biegu – czujesz się świetnie. Czytasz książki, jesz, kiedy jesteś głodna, a nie kiedy trzeba, możesz bez trudu iść na nocną imprezę, spotkać się z przyjaciółmi na mieście, bez ciągłego myślenia, co z dziećmi.

Jednocześnie, gdy nie ma dzieci w domu…

Okazuje się, że szybko przychodzi refleksja, że życie bez dzieci na dłuższą metę byłoby szalenie nudne. Zbyt spokojne, monotonne, dom za duży, zbyt cichy. Że to jeszcze nie ten moment, by wypuścić je całkowicie spod skrzydeł. Można poszaleć, poimprezować, pobalować, ale w końcu przychodzi chwila tęsknoty.

Bo jednak czegoś, a właściwie kogoś brakuje. Idzie się na spacer, wyjeżdża i przychodzi myśl, a szkoda, że nie ma córki czy syna, bo by się pewne rzeczy im pokazało, coś wyjaśniło, coś razem przeżyło.

Wykorzystaj ten czas

Mimo to, warto wyluzować. Kolonie, czy obóz dla dzieci to świetna rzecz, nie tylko dla rodziców, ale i dzieci:

  • to doskonała szkoła samodzielności dla dzieci,
  • pozwala na zbudowanie pewności siebie,
  • dzieci nawiązują przyjaźnie, czasami na lata,
  • uczą się dogadywać, bez interwencji rodziców,
  • doceniają dom i jego walory 🙂

A Ty masz spokój, dlatego wykorzystaj to!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj