Odmładzanie szyi, czyli komu przeszkadzają linie życia…

1

Podobno wiek kobiety najszybciej zdradzają…dłonie i szyja. To właśnie te dwa obszary na ciele mówią, ile lat masz już za sobą i jak ciężkie miałaś życie. Niektórzy nawet twierdzą, że każda pozioma linia na szyi to jedno dziesięciolecie trosk. No cóż…mity bywają różne, podobnie jak podejście do nich. Jedni wierzą, inni nawet ich nie słuchają. Nie dziwi zalet, że odmładzanie szyi to czasami poważne zadanie do wykonania, innym razem temat niegodny uwagi.

Zapomniana jak szyja

Szyja starzeje się podobnie jak inne obszary na ciele. Niestety o ile staramy się dbać o skórę twarzy, aplikując na nią różne kremy, to często i szyi zapominamy.

To niestety szybko sprawia, że na skórze pojawiają się oznaki upływu czasu. Powstają one szybciej również dlatego, że skóra szyi jest cienka i delikatna, a jej mechanizmy odbudowywania są ograniczone. Skóra szyi jest nawet dwa razy cieńsza niż skóra na policzkach.

odmładzanie szyi

Co robić, by spowolnić starzenie się skóry szyi?

Jak powinno wyglądać odmładzanie szyi? Najlepiej zacząć od profilaktyki, a ta jest najskuteczniejsza, gdy wykonywana jest systematycznie:

  • już po 30 nakładaj na skórę szyi kremy przeciwstarzeniowe, na rynku znajdziesz specjalne kremy dedykowane ujędrnianiu obszaru na skórze szyi,
  • kilka razy w tygodniu możesz wykonywać delikatny masaż skóry szyi, lekko masując skórę i podszczypując ją,
  • systematycznie wykonuj peeling,
  • chroń szyję przed słońcem, nakładając kremy z filtrami UV,
  • śpij na niskiej poduszce, wysoka poduszka przyspiesza powstawanie zmarszczek na szyi,
  • dbaj o prostą postawę, nie garb się, unikaj gwałtownego kręcenia głową, oglądanie się za innymi – zakazane. 😉 Tak mówią eksperci, jak o tym pamiętać każdego dnia, nie wiem. Przyznacie się, że to dość trudne…

Odmładzanie szyi po 40 i 50

Zazwyczaj do 30 roku życia wystarczy systematycznie nawilżać skórę szyi, nakładać na nią maseczki, wykonywać peelingi. Czasami poleca się wykonanie mezoterapii kwasem hialuronowym.

Po trzydziestce pomoce mogą być zabiegi medycyny estetycznej. Szczególnie poleca się laser frakcyjny, który wykazuje działanie odświeżające i napinające.

Już po 40 wskazania są nieco inne. Oprócz lasera frakcyjnego zaleca się także zabieg osoczem bogotopłytkowym. Często wykorzystuje się technikę mikroigłową. Metody te pozwalają na zmotywowanie organizmu do szybszego odbudowywania skóry i de facto do poprawę jej kondycji.

Odmładzanie szyi to także zastosowanie klasycznego botoksu.

Szyja – golfy a może jednak nie?

Szyja się starzeje. Tak, jak jędrność traci skóra twarzy, zmienia się też sylwetka. Można nieco ten proces spowolnić, można także zdecydować się na mocne zmiany, sięgając po rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

Można tez nie robić nic, ze spokojem akceptując zmiany, które zachodzą wraz z wiekiem. Każda z nas wie co dla nie najlepsze…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj