Teraz większość rzeczy mam w dużym…. poważaniu, po prostu w d…

12

Statystyczne cztery litery rosną wraz z wiekiem. Nie zawsze, ale przeważnie. Niekoniecznie znacząco, ale na tyle, by zauważyć różnice między czasami nastoletnimi a obecnymi. Co dowcipniejsi twierdzą, że dzieje się tak dlatego, że rozmiar zaczyna mieć znaczenie. Cztery litery muszą pomieścić to wszystko, co z wiekiem zaczynamy mieć właśnie w… d…A mamy całkiem sporo. Lista jest bardzo długa….i wydłuża się wraz z wiekiem. To dobrze?

Co każda z nas ma w dużym…poważaniu?

 1.  Zdanie osób, które nic o Tobie nie wiedzą.
 2. Oczekiwanie innych.
 3. Dobre rady „oświeconych”, „znawców wszystkiego”. Teoretyków, którzy w zderzeniu z praktyką rozkładają ręce. Ich jasność umysłu znika bezpowrotnie.
 4. Rzeczy, na które nie mam wpływu.
 5. Prowokacje innych, których cel jest jeden, by wyprowadzić mnie z równowagi.
 6. Manipulację, fałsz, teorie przekazywane z ucha na ucha na mój temat.
 7. Próby wpłynięcia na mnie, poprzez sięgnięcie po nieuczciwe metody.
 8. Fochy, obrazy majestatu, knucie i przeklinanie.
 9. Lizusostwo i jego skutki.
 10. I wiele innych…

To, że mamy sporo w d… to dobrze, ale gorzej, że niektórzy sami do niej wchodzą, zaczynając się w niej…. urządzać (parafrazując słowa Stefana Kisielewskiego, który powiedział, że „To, że jesteśmy w dupie to jasne, problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.”).

Można mieć sporo w czterych literach, ale nie można się przyzwyczajać, by nasze życie ogarniała ciemność…”Bo widzę ciemność, ciemność”. To już było. Upupianie także. Lepsza jest jasność. Jasność oglądu rzeczywistości. I krytyczne spojrzenie. Trzeba myśleć. Zawsze. W dupie się nie da….

12 KOMENTARZE

 1. Mam już 40 lat ale jeszcze muszę popracować nad tym gdzie upychać zbędnych ludzi, informacje i inne niepotrzebne rzeczy. Jestem na dobrej drodze?

 2. Mam 45 lat. Powoli robią mi się “chomiki”,strzyka mnie w krzyżu,musiałam kupić okulary do czytania,ale nigdy,przenigdy nie chciałabym mieć 20 lat. Jaka ja byłam wtedy nieszczęśliwa, ciągle czegoś szukająca,ciągle niezadowolona. Teraz naprawdę mam w doopie to,co mało istotne. Dojrzałość jest cudowna,chciałabym,żeby czas się zatrzymał ?

 3. Bardzo dobrze. Mając 20 lat mniej i parę rozstępów mniej, byłam zdecydowanie mniej zadowoloną osobą. Wiek oraz pojemność d na wyobrażenia i oczekiwania innych jest znacznie bardziej zadowalająca teraz niż 20 lat mniej na liczniku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj