Za co tak kochamy podróże?

1

Nawet największa domatorka w pewnych okresach życia docenia podróże. Przychodzi bowiem taki czas, kiedy w domu jest za duszno, te same ulice przygnębiają, a codzienne rutyna dobija. I wtedy przychodzi myśl – muszę gdzieś wyjechać. Zmienić otoczenie. Odżyć. I przetrwać. Właśnie o to chodzi, żeby znowu poczuć, że się żyje. Wielu osobom podróże pozwalają wrócić do równowagi. Poradzić sobie z trudnym czasem, bólem, załamaniem, ale także znaleźć utracony sens.

za co kochamy podróże

Podróże to zmiana

Podróże dają powiew nowości, świeżości. Można zmienić otoczenie, zobaczyć coś nowego, doświadczyć, przeżyć, poczuć, że się żyje. Być najlepszą wersją siebie. Sprawdzić się w innym otoczeniu.

Podróże to dla wielu luz, przygoda, chwile, które zapamiętuje się na długo. To jednocześnie nauka, poznawanie siebie i ludzi. To słodki smak odmiany i ekscytacja.

Podróż pozwala nam poczuć się lepszym człowiekiem

Gdy podróżujemy, jesteśmy fajne. Po prostu. Możemy wypocząć, wyluzować, zrelaksować się, pozostawić za sobą zmartwienia.

Nasz wygląd także się zmienia. Opalone, zrelaksowane, dotlenione wyglądamy najlepiej. Odpływający stres i napływająca mobilizacja robią swoje. Dodatkowo aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, a więcej czasu dla siebie uspokaja.

Podróże to świetny sposób ucieczki od zmęczenia, stresu, bólu. Poszukujemy w podróżach tego, czego nam brakuje na co dzień – ładnej pogody, wygody, pięknych widoków, swobody, doświadczeń, wyzwań.

Podróż to odpoczynek

Nie brakuje osób, które nie potrafią odpocząć w domu. Zawsze jest przecież coś do zrobienia. A to prasowanie, mycie podłóg, okien. Gdy jesteśmy w domu, widzimy wszystko to, co wymaga naszego zaangażowania. Nie umiemy odwrócić oczy…

Dlatego musimy wyjechać. To jak wybawienie, zwłaszcza dla pracoholików, którzy nie potrafią odpuścić. Podróże to w ten sposób nie tylko ucieczka, ale także forma terapii, leczenia. Po powrocie pozwalają spojrzeć na rzeczywistość całkiem świeżym, zdrowym okiem. Odnaleźć spokój i nadzieję, że wszystko da się naprawić…I może być piękniej także na co dzień.

A Wy za co lubicie podróże?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj