Wolę być sama niż z byle kim

16

Kobiety stanęły na głowie. Nabrały odwagi w usta, wzmocniły niczym stal tyłek, wyprostowały kręgosłup moralny, otrzepały korony i rzuciły szczerością w oczy, wolę być sama niż z byle kim. Przeszłość tego nie zrozumie. Jednak to nie ma znaczenia, bo przyszłość należy do mnie.

Biker girl sits on a motorcycle
 1. Wolę spokój wewnętrzny niż psuedomiłość, która tylko rani.
 2. Nie chcę wyrzekać się siebie, żyjąc ciągle dla innych.
 3. Dlaczego mam przymykać oko, wolę mieć oczy szeroko otwarte?
 4. Po co mam udawać głuszą niż jestem?
 5. Dlaczego mam się bać własnej siły, która onieśmiela zbyt wielu panów?
 6. Nie mam zamiaru obniżać poprzeczki, bo moje wymagania są zbyt wysokie. Tego, czego wymagam od innych, najpierw wymagam od siebie.
 7. Nie chcę sama dbać o związek, bo to kobieta powinna. Albo razem, albo wcale.
 8. Dlaczego mam pytać i prosić o pozwolenie, gdy chcę się rozwijać?
 9. Wolę prać swoje skarpetki i majtki niż czyjeś, słysząc, dlaczego koszula jeszcze niegotowa.
 10. Wolę moją sałatkę w lodówce niż pęto kiełbachy.

To nie tak, że kobiety nie pragną miłości. Chcą jej tak bardzo, jak dawniej. Nie godzą się jednak już na bylejakość, na wyrzekanie się siebie i własnych potrzeb, na olewanie znajomych, bo mężczyźnie życia oni nie pasują. Mówią „nie” przekreślaniu marzeń, poświęcaniu się, życiu pod dyktando kogoś innego. Chcą szczęśliwego bycia razem a nie samotności we dwoje. Stawiają na szacunek, godność, spokój i bezpieczeństwo. Jeśli druga osoba miałaby to wszystko zabierać, to lepiej jeśli jej nie ma w ogóle.

16 KOMENTARZE

 1. ja wolę byc sama jak nie miec życia przy kimś i tylko problemy przemoc ale tak jak facet porzadny wychowany dobrze to chce wszystkiego : tradycyjnej jednej rodziny i jak najlepszego życia z kims obok i niech nie brakuje sałatek mięsa oraz zdrowia i uczuc troski – miłość po prostu jest i jest prawdziwa lub jej nie ma i nic na siłę.

 2. lepiej samej, niż w złym towarzystwie ☺ szkoda życia na spędzenie go z zapatrzonym w siebie egoistą w dodatku bez kręgosłupa moralnego … szerokiej drogi kochany

 3. Spokoj wewnętrzny najwazniejszy . Idealnie jest miec u boku empatyczna, wspierająca osobe , ktora podziela nasze pasje i pomaga w problemach zamiast rzucać kłody pod nogi w najgorszych momentach. I dla ktorej mozemy takie wsparcie rowniez zaoferowac , kiedy tego potrzebuje. Cieszyc sie wspolnie z sukcesów, wspierac w porazkach. To nie jest skomplikowane z wlasciwa osoba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here