12 nawyków, które naprawdę zmieniają życie

3

Nie można oczekiwać od świata, że się zmieni. Bo nic się nie stanie. Jedyne, co możemy to zmienić siebie. To na to mamy realny wpływ. Jednak wielu mówi – i tak to nic nie da. Dlatego nawet nie próbują…Okazuje się jednak, że nie mają racji. Bo wystarczy wprowadzić kilka nowych nawyków, by zobaczyć efekty. Na przykład takich, jak poniżej.

nawyki

Nawyki, które zmieniają życie

 1. Zdrowe odżywianie. To proste i trudne zarazem. Wystarczy przetrwać około 90 dni, by zobaczyć, że nagle ochota na śmieciowe jedzenie znacznie spada. Po co nam to? Wcale nie dla szczupłej sylwetki, to niejako zyskujemy przy okazji, przede wszystkim dla dobrego samopoczucia i energii.
 2. Ruch – codzienny spacer, taniec, który relaksuje, gimnastyka w łóżku. To naprawdę działa. Nie potrzeba siłowni (jeśli nie lubisz), aktywność ma sprawiać przyjemność, to podstawa.
 3. Poranne wstawanie, szklanka wody z cytryną i naprzemienny prysznic – zaczynaj dzień z energią.
 4. Pozytywne myślenie. Zapomnij o przyciągania do siebie nieszczęść, poprzez wywoływania wilka z lasu. Pozytywne nastawienie naprawdę działa – przeczytaj.
 5. Koniec narzekania. To nie tak, że gdy przestajemy narzekać nagle powód do narzekań znika. Jednak brak narzekania zwłaszcza w większym gronie ma pozytywny wpływ na samopoczucie i poziom motywacji. To potwierdzone!
 6. Emocjonalny dystans, niereagowanie automatycznie, danie sobie czasu na zrozumienie tego, co nastąpiło i spojrzenie na rzeczywistość bardziej przychylnym okiem. Niebranie wszystkiego do siebie jest bardzo wyzwalające.
 7. Regularny kontakt z naturą. Inspirowanie się spokojem i siłą, które z niej płyną.
 8. Unikanie kontaktów z toksycznymi osobami. Jeśli jesteś wrażliwą osobą, najpewniej długo i boleśnie odczuwasz spotkanie z toksykiem. To kosztuje Cię mnóstwo nerwów i energii. Po co? Lepiej otaczać się wartościowymi osobami, które Cię inspirują do pozytywnych zmian.
 9. Po pierwsze myślenie – czy tego chcę? Czy to dobre dla mnie? Dopiero później, czy będzie to właściwe dla innych osób. Gdy zaczynasz od siebie i nie uciszasz własnych potrzeb, życie staje się piękniejsze. Nie tylko dla Ciebie, ale również dla innych. Stajesz się przyjaźniejsza dla otoczenia.
 10. Pomaganie innym, co jest bardziej egoistyczne niż nam się wydaje. Pomagając innym, przede wszystkim pomagasz sobie.
 11. Nieocenianie innych. Próba zrozumienia ich motywów i odpuszczanie rzeczy, na które nie mamy wpływu.
 12. Akceptowanie siebie. Bycie dla siebie wyrozumiałą i traktowanie siebie jak najlepszej przyjaciółki.

Wprowadź dobre nawyki już dzisiaj i zobacz, jak wiele się zmienia w Twoim życiu!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj