Szklanka wody z cytryną na dzień dobry – dlaczego warto?

2

Jak rozpocząć dzień? Idealna będzie szklanka wody z cytryną, która jest niezastąpiona tuż po przebudzeniu. Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto sięgnąć właśnie po nią.

Szklanka wody z cytryną na odchudzanie

Szklanka wody z sokiem z połowy cytryny ułatwia odchudzanie i wspomaga metabolizm. Udowodniono, że spowalnia wchłanianie cukru z pożywienia, dzięki temu chroni przed nagłymi zmianami jego poziomu we krwi. W ten sposób chroni przed podjadaniem, stabilizując łaknienie. Wysoka zawartość błonnika zmniejsza głód i ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów.

Szklanka wody z cytryną

Woda z cytryną ma sama w sobie niewiele kalorii. Pozwala jednak dostarczyć mnóstwo cennych składników odżywczych: wapnia, potasu, błonnika i witaminy C.

Woda z cytryną dodaje energii

Zamiast kawy na dzień dobry woda z cytryną. To najlepszy sposób na natychmiastowe dodanie energii i lepszy nastrój.

Uzupełnia niedobór płynów

W trakcie snu pocimy się i pozbywaniu się wody z organizmu. Wypicie tuż po przebudzeniu szklanki wody z sokiem z cytryny pozwala uzupełnić niedobór płynów, błyskawicznie nawilża skórę i zapewnia organizmowi optymalne warunki do funkcjonowania.

Szklanka wody z cytryną. Usuwa toksyny z organizmu

Niestety ilość toksyn, z którą musimy się mierzyć każdego dnia jest ogromna. Szklanka ciepłej wody z cytryną nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem w zupełności. Pozwala jednak uzyskać zauważalny efekt detoksykacji organizmu, który od razu poprawia samopoczucie.

Korzystnie wpływa na wygląd

Szklanka wody z dodatkiem cytryny dostarcza mnóstwa witaminy C, która korzystnie wpływa na wygląd skóry. Dodaje jej blasku, rozświetla i odmładza, dzięki systematycznemu stosowaniu pozwala również wyraźnie poprawić jej kondycję, niezależnie od tego, jakiego rodzaju cerę posiadasz.

Wzmacnia organizm

Szklanka wody z rozpuszczoną w niej cytryną wypita na czczo to świetny sposób na wzmocnienie odporności, który wykazuje niesamowite właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe.

Ten prosty i tani sposób pozwala zaspokoić aż 25% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, najważniejszej witaminy chroniącej przed infekcjami.

Szklanka wody z cytryną. Pozwala zachować wewnętrzną równowagę

Szklanka wody z cytryną na dzień dobry dba o równowagę zasadowo-kwasową. Pozwala uniknąć skutków zakwaszenia organizmu, bo błyskawicznie równoważy pH. To szczególnie ważne, jeśli na co dzień jesz sporo wysokoprzetworzonych produktów, sporo cukru i nie unikasz słodyczy.

Jak pić wodę z cytryną?

Każdego ranka podgrzej (nie gotuj!) wodę. Rozpuść w niej sok z minimum pół cytryny (optymalnie z całej). Gotowe!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj