5 dowodów na to, że mężczyźni to słaba płeć

6

Przez wieki wmawiano nam, że kobiety są słabe, zdane na łaskę swoich męskich opiekunów. Aż do czasu, kiedy założyłyśmy spodnie i zaczęłyśmy być niezależne. Nagle się okazało, że wcale nie jesteśmy takie “delikatne” i całkiem dobrze radzimy sobie z życiem…same, bez niczyjej pomocy. Co ciekawe nasza zmiana niekorzystnie odbiła się na wielu mężczyznach, którzy paradoksalnie ukazali swoją nieporadność i poczuli się zagrożeni… Oto 5 dowodów na to, że mężczyźni to słaba płeć, a my kobietki naprawdę nie mamy się czego wstydzić.

Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni

Steven Austad, międzynarodowy ekspert w dziedzinie starzenia się i przewodniczący wydziału biologii na University of Alabama, przez dwadzieścia lat badał proces starzenia, próbując dowiedzieć się, dlaczego kobiety żyją dłużej niż mężczyźni. Badacz zauważył, że na całym świecie, tak długo, jak prowadzone są statystyki, kobiety przeżywają mężczyzn średnio o 5-6 lat.

I choć kobiety mają o około połowę mniej silną górną część ciała, słabsze kości, ścięgna i mięśnie, są zazwyczaj niższe niż mężczyźni, to posiadają władzę w intelekcie oraz w emocjonalnej dojrzałości.

Dlaczego kobiety dłużej żyją? Badacze nadal nie znają odpowiedzi na to pytanie. Wskazują, że mamy silniejszy układ immunologiczny, później zapadamy na przewlekłe choroby. Z drugiej strony to właśnie my kobiety często narzekamy na ból wywołany poważnymi chorobami. To dlatego, że zwyczajnie przeżywamy nawet w przypadku niespotykanych zagrożeń. Dla mężczyzn są one śmiertelne – dla nas nie.

Kobiety szybciej dojrzewają

Szybsze dojrzewanie kobiet widoczne jest już w łonie matki. Na tym samym etapie życia płodowego płuca i wewnętrzne narządy dziewczynek są bardziej rozwinięte. Chłopcy o 14% częściej rodzą się przedwcześnie. Nawet jeśli dziewczynka i chłopiec dostaną taką samą opiekę po porodzie, to chłopiec jest o 10% bardziej narażony na śmierć.

Z czasem bywa jeszcze gorzej. Przeciętna kobieta dojrzewa emocjonalnie w wieku 32 lat, a mężczyzna dopiero gdy kończy 43 lata.

Inteligentna jak kobieta

Najwyższy wynik w teście IQ należy do kobiety – pisarki Marilyn vos Savant, która otrzymała wynik 228, to lepsze wskazane od Alberta Einsteina. Obecnie na studia idą…przede wszystkim kobiety, które stanowią 60% osób na wyższej uczelni.

Mężczyźni są mniej odporni na stres

Okazuje się, że hormony, które lubią nam płatać figla i sprawiają, że nasze kobiece życie bywa skomplikowane, bywają też naszym sprzymierzeńcem. W czasopiśmie naukowym “Molecular Psychiatry” możemy przeczytać, że kobiety są bardziej odporne na negatywne skutki długotrwałego stresu i tę odporność ma zwiększać nie kto inny, jak żeński hormon estrogen.

Kobiety częściej przeżywają w trudnych czasach

Inne badania pokazały, że kobiety są bardziej odporne na trudne warunki życia. Częściej przeżywają w okresie epidemii i głodu. Analiza historyczna przeprowadzona na przestrzeni 250 lat pokazała, że statystyczna kobieta jest po prostu odporniejsza od przeciętnego mężczyzny. Nawet jeśli w danym rejonie śmiertelność była naprawdę wysoka, kobiety i tak przeżywały mężczyzn średnio od 6 miesięcy do 4 lat.

Poza tym kobieta lepiej znosi popularne choroby. Infekcje nie ścinają nas z nóg. Nie jest nam znany fenomen “męskiego kataru – zagrożenia dla życia”. I to też dowód naszej przewagi.

6 KOMENTARZE

  1. Kobiety w związku z tym,że od zawsze potrafią wykonywać mnóstwo rzeczy na raz, lepiej sobie zdecydowanie radzą ze stresem w pracy niż mężczyźni, którzy po pewnym czasie nie dają już rady.. 🙂

  2. wszystko się zgadza, jesteśmy silniejsze, lecz mężczyżni czując się zagrożeni, słabsi, uciekają w różnego rodzaju ekspiacje, albowiem odczuwają niemoc przed prężnie działającymi kobietami, stąd wysyp różnego rodzaju eksperymentów w ramach tej samej płci…🤔🤔🤔

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj