Cytaty o tęsknocie – tęsknimy na wiele sposobów

1

 

Tęsknota to głód duszy. To pragnienie tak silne, że ciężko sobie z nim poradzić. Trudno je zagłuszyć czy zignorować. Można tęsknić za kimś, ale również za czymś. Istnieje naprawdę wiele rodzajów tęsknoty. Oto kilka inspirujących myśli, czyli cytaty o tęsknocie.

Cytaty o tęsknocie. Niedługo wrócę

“Nie martw się, już niedługo wrócę, żebyś za bardzo się nie stęskniła. Zaopiekuj się moim sercem – Zostawiłem je przy Tobie”. Stephenie Meyer, Zmierzch

cytaty o tęsknocie

Tęsknota to żywioł

“…tęsknota jest żywiołem, podobnie jak ziemia lub wiatr”.
Halina Poświatowska, Opowieść dla przyjaciela

Cytaty o tęsknocie. Czekać

– …Czekać. Czy to to samo, co tęsknić?…
– Nie. Dla mnie nie. Przy czekaniu nie budzę się o 5 rano, rezygnując z najlepszych snów. Nie przychodzę także z tego powodu już przed 7 do biura. Przy czekaniu mleko nie traci dla mnie smaku. Przy tęsknocie tak.
Janusz Leon Wiśniewski, Samotność w Sieci

Cytat o tęsknocie. Odmiana

“Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną by wszystko pozostało takie jak dawniej”.
Paulo Coelho, Demon i panna Prym

Życie to tęsknota

“Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest prawdziwe, uzależnia. Być tam, gdzie się nie jest, mieć to, czego się nie posiada, dotykać kogoś, kto nie istnieje. Ten stan ma naturę falującą i sprzeczną w sobie. Jest kwintesencją życia i jest przeciwko życiu. Przenika przez skórę do mięśni i kości, które zaczynają odtąd istnieć boleśnie. Nie boleć. Istnieć boleśnie – to znaczy, że podstawą ich istnienia był ból. Toteż nie ma od takiej tęsknoty ucieczki. Trzeba by było uciec poza własne ciało, a nawet poza siebie. Upijać się? Spać całe tygodnie? Zapamiętywać się w aktywności aż do amoku? Modlić się nieustannie?”
Olga Tokarczuk, Dom dzienny, dom nocny

Jak długo można tęsknić?

“Bo jak długo można tęsknić za człowiekiem, o którym wiesz, że już nigdy do ciebie nie wróci?” Wojciech Tochman, Jakbyś kamień jadła

Tęsknota za tym, co było

“-Czasami nasze życie zmienia się tak szybko, że za tą zmianą nie nadążają umysły i serca – powiedział Jem. – I kiedy tęsknimy za tym, co było, właśnie wtedy czujemy największy ból”.
Cassandra Clare, Mechaniczny anioł

“Tęsknię za sobą, kiedy nie znałam bólu. Tęsknię za pustką, w której nie znałam miłości. Tęsknię za czasem, kiedy mogłam powiedzieć, że jeszcze nigdy nie tęskniłam”.
Melisa Kuźniar, Morfina

Tęsknisz tak samo?

„Mówią, że kiedy tęsknisz za kimś, prawdopodobnie ta osoba czuje to samo, ale nie sądzę, że możesz tęsknić za mną tak bardzo, jak ja tęsknię za tobą teraz”  Edna St. Vincent Millay

Tak na zawsze?

“Wydaje mi się, że nigdy nie możemy zrezygnować z tęsknoty i marzeń, dopóki żyjemy. Są pewne rzeczy, które uważamy za piękne i dobre, i musimy być ich głodni”.
George Eliot

Za ciepłą duszą

“Szukamy ciepła nawet w kubku z gorącą herbatą, w zaparowanych oknach, bo tak bardzo tęsknimy za ciepłą duszą…” Tadeusz Różewicz

Nie chcę tęsknić

“Nie chcę tęsknić. Tęsknota to cnota cierpliwych – podpowiada mądrość. Nie jestem cnotliwa – odpowiada szczerość. Jestem bezwstydnie zakochana”.
Manuela Gretkowska, Na dnie nieba

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj