Dieta owocowa – na stałe czy tylko na 3 dni?

1

Komponowanie swojego jadłospisu tylko z owoców? I to nie przez dzień, nawet nie przez tydzień i nie przez miesiąc, ale już zawsze? Pomysł wydaje się szokujący? Okazuje się, że ma coraz więcej zwolenników. Jedną z największych rzeczniczek tej metody jest Freelee the Banana Girl, youtuberka, która dzieli się zaletami, jakie daje dieta owocowa.

Dieta owocowa – co się dzieje, gdy jesz tylko owoce?

Banana Girl je nawet 50 bananów w ciągu dnia. I nic poza tym. Jest zdania, że w ten sposób można szybko dostarczyć „paliwa dla mózgu” i całego ciała. Wysoki poziom glukozy ma nasycać nasze organizmy, przy jednoczesnym zachowaniu smukłości ciała. Według Banana Girl, dieta owocowa nie musi być tak restrykcyjna, można ją stosować, nawet wtedy, kiedy owoce stanowią „jedynie” 50-75% składników diety.

Dieta owocowa

Jakie zalety niesie dieta owocowa?

Stosowanie diety owocowej jest związane z różną motywacją:

  • unikania białka zwierzęcego,
  • zwiększenie ilości błonnika w diecie,
  • detoksykacji organizmu,
  • obniżenia ilości kalorii,
  • uniknięcia potrzeby gotowania.

Na czym polega dieta owocowa?

Stosowanie diety owocowej polega na jedzeniu tylko owoców i wykluczeniu wszystkich produktów pochodzących z pozostałych grup. Jako monodieta jest to dość ryzykowny sposób odżywiania, który może prowadzić do szybkiej utraty wagi, jednak równocześnie istnieje ryzyko licznych skutków ubocznych. W dłuższej perspektywie rośnie ryzyko rozwoju cukrzycy, ze względu na dostarczanie sporej ilości cukrów prostych. Z dietą owocową warto uważać również z innego powodu – dostarczanie sporej ilości błonnika może być bowiem bardzo obciążające dla układu pokarmowego człowieka.

Czy dieta owocowa jest dla Ciebie?

Lekarze nie kryją, że komponowanie swoich posiłków tylko na bazie jednego składnika spożywczego (tzw. monodiety) nie jest zdrowe. Innymi słowy stosowanie diety owocowej przez resztę życia to dość ryzykowna metoda na dobre samopoczucie. Monodieta nie pokrywa bowiem zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze i witaminy.

Bezpieczniejsza opcja to dieta owocowa wprowadzona jako forma detoksu, która pozwoli przez 3, maksymalnie 5 dni usunąć toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii.

Możesz zastosować również dietę owocowo-warzywną, dietę Dąbrowskiej w formie postu. Przeczytaj więcej na ten temat.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj