Jak się całować, by mieć motyle w brzuchu?

7

Pocałunek jest jak barometr. Nieudany może zakończyć dopiero rozwijający się związek.  Od niego wszystko zależy. Zbliżenie może być natomiast mechaniczne. W praktyce często jest jedynie formą szybkiego rozładowania. Pocałunek wymaga więcej, przede wszystkim zaangażowania.  Tak jak w kultowym już filmie “Pretty Women”, w którym pocałunek w usta był postawiony wyżej od seksu. Można kochać się mechanicznie, ale całować już nie. Jak się całować, by mieć motyle w brzuchu? Mimo upływu lat czerpać radość z namiętnych pocałunków? To trudne, bo w długoletnich związkach całujemy się coraz rzadziej i najczęściej w formie gry wstępnej. Da się to zmienić?

Jak się całować?

Nic nie wywołuje tyle stresu co pierwszy pocałunek. Sporo się o nim mówi, myśli. Pocałunek jest źródłem wielu dylematów i nieprzespanych nocy. Zatruwa myśli niejednej nastolatki.

Z czasem magia pierwszego pocałunku wcale nie wygasa. Nawet gdy jesteśmy dorosłe ten pierwszy raz, gdy nasze usta i jego się spotykają, sprawia, że serca zaczynają nam mocniej bić. To niezwykle intymna chwila, nierzadko dużo bardziej zmysłowa niż ten pierwszy raz.

jak się całować

Co ciekawe w naprawdę udanych związkach pary potrafią zbudować taką atmosferę, w której czują, jakby ich pocałunek był równie elektryzujący jak jeden z pierwszych. Całują się tak, jakby świat nie istniał. Nawet po upływie kilkunastu lat, całując się, czują motyle w brzuchu. I czerpią z chwili, gdy ich wargi się stykają mnóstwo radości.

Co ciekawe  badania pokazały, że to właśnie pierwszy pocałunek lepiej pamiętamy niż pierwszy seks w życiu.

Jak się całować? Często

Trudny moment w związku? Chwila, kiedy tracimy zainteresowanie pocałunkami. Okazuje się, na co wskazują naukowcy, że istotna jest nie tylko częstotliwość uprawiania seksu, ale to, jak często się całujemy. Gdy przestajemy wymieniać się pocałunkami, związek wkracza w bardzo ryzykowny etap.

Dlatego jeśli czujemy, że zaczynamy oddalać się od siebie, zacznijmy się całować. Nie ma prostszej recepty!

Na początku pamiętajmy o pocałunkach na dzień dobry, dobranoc, a także w ciągu dnia, by pokazać, że jesteśmy obok. Następnie przejdźmy do bardziej zdecydowanych, namiętnych pocałunków, które być może rozbudzą nasz apetyt na coś więcej.

Jak się całować, by mieć motyle w brzuchu? Wszędzie

To, że masz 30, 40 czy 50 lat, nie oznacza, że nie możesz całować się jak nastolatka w parku, na dworcu, lotnisku, czy… w deszczu. Jeśli jesteś w długoletnim związku, nie zamykaj się na szaleństwo. Nie myśl, że nie wypada, że tak tylko robią małolaty. Czasami warto po prostu na chwilę się zapomnieć…i pocałować się, jakby tylko to się w życiu liczyło. Miłość bywa szalona.

Zapomniałaś jak to jest? Czas najwyższy sobie przypomnieć.

Nie chcesz się całować?

Pomyśl dlaczego tak jest. Co zrobić, by odbudować bliskość w związku, by nadal chciało Wam się razem spędzać czas i żebyś widziała w nim nie tylko przyjaciela, ale kogoś, kto sprawia, że kręci Ci się w głowie…a nie tylko boli głowa.

Jak dorzucić skutecznie do pieca? To już temat na kolejny artykuł.

jak się całować

Kilka zwariowanych faktów o pocałunkach

  • Badanie opublikowane w Scientific Reports wskazało, że aż 74% osób, które się całują przechyla głowę na prawą stronę.
  • Jeden pocałunek angażuje aż 146 różnych mięśni.
  • Średnio spędzamy 2 tygodnie życia na całowaniu.
  • Badania pokazują, że codzienne całowanie wydłuża życie aż o 5 lat.
  • Pocałunki w usta są bardzo elektryzujące. Wargi posiadają około 10 tysięcy zakończeń nerwowych. Jednak zaskakująco mocno unerwiony jest także obszar dolnych partii pleców oraz opuszki palców.

7 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam czuć te motyle w brzuchu podczas całowania i gdy kręci mi się od tego w głowie, dlatego od jakiegoś czasu umawiam się z pewnym przystojniakiem na…całowanie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj