Pierwszy pocałunek – jakie znaczenie ma dla związku?

1

Pierwszy pocałunek jest bardzo ważny. Dla wielu kobiet bardziej magiczny niż pierwszy raz. To właśnie na jego podstawie wyciąga się daleko idące wnioski na temat szans na szczęście w związku. Czy jednak jest tak rzeczywiście? Jakie znaczenie ma pierwszy pocałunek i jak się do niego przygotować?

Pierwszy pocałunek w ogóle

Pierwszy pocałunek to wielkie wydarzenie, na które oczekuje się z niecierpliwością. Młode dziewczyny wyobrażają sobie ten moment, marząc o romantycznej scenerii, niesamowitych emocjach, wymarzonym partnerze. Z jednej strony jest stres, niepokój, jak to będzie, z drugiej napięcie i zniecierpliwienie.

Jak przygotować się do pierwszego pocałunku?

Większość nastolatków jest mocno zestresowanych pierwszym pocałunkiem. Obawiają się swojego braku doświadczenia, tego, że zwyczajnie się ośmieszą. Nie będą wiedziały, co robić, jak “poprowadzić pocałunek” z punktu technicznego. Niektóre dziewczęta oglądają najsłynniejsze romantyczne sceny kina, inne przyznają się do trenowaniu na ręce. Gorączkowe zastanawianie się, co z językiem. Jak ułożyć głowę i czy zamknąć oczy, może być tak przerażające, że zepsuje czas oczekiwania na tę piękną chwilę.

Dlatego psychologowie zalecają spokój i dystans do sytuacji. Prawda jest bowiem taka, że każdy umie się całować, nawet jeśli tego nigdy nie robił, a stres w tak intymnym momencie przeszkadza. Całowanie samo w sobie jest instynktowne, warto zaufać swoim emocjom.

Pierwszy pocałunek
Druga sprawa to delikatność. Wiele młodych osób popełnia błąd, wkraczając do ust ukochanego zbyt natarczywie, gwałtownie. Tymczasem na początku łatwiej pocałować drugą osobę delikatnie, powoli, czekając na reakcje. W ten sposób można przygotować się na bardziej intensywny pocałunek, jeśli obie strony będą miały na niego ochotę.

Pierwszy pocałunek może być bardzo udany, wtedy warto zapamiętać tę chwilę, by móc ją wspominać w przyszłości. Jednak jeśli nie wszystko wyjdzie tak, jak tego pragniemy i rzeczywistość będzie różnić się od wyobrażeń, nie ma sensu się tym przejmować. Czasami potrzeba czasu, by zacząć czerpać radość z bliskości z drugą osobą.

Pierwszy pocałunek z danym mężczyzną

Nie tylko pierwszy pocałunek w ogóle w życiu ma znaczenie. Równie istotny jest pierwszy pocałunek z danym mężczyzną, który stanowi niejako zapowiedź i pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto inwestować dalej w ten związek, czy niekoniecznie.

Choć zerwanie znajomości tylko z powodu słabego pocałunku wydaje się może przesadne, to doświadczenie wielu kobiet pokazuje, że ma to sens. Bo to, w jaki sposób dany mężczyzna całuje dużo mówi o nim samym. A sam fakt zgrania się lub niezgrania w pocałunku daje w opinii wielu pań odpowiedź na pytanie, czy pasujemy do siebie, czy też nie.

Jakie powinny być pocałunki?

  • przyjemne. Nie liczy się technika, ale to, czy sprawiają przyjemność, czy zbliżają dwie osoby do siebie.

Podczas całowania wydzielają się bowiem endorfiny, hormony poprawiające nastrój. Warto dodać, że pocałunki pozwalają spalić kalorie, szacuje się, że jeden pocałunek to aż 50 kalorii. No chyba, że całujemy się przez dwie doby, tak jak para, która pokonała rekord Guinessa, całując się przez 58 godzin, 35 minut i 58 sekund!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj