Najpiękniejsze cytaty na rocznicę ślubu

7

Każda rocznica ślubu to święto. Radość wynikająca z ponownego zwycięstwa miłości, która pokonała zagrożenia, a tych przecież jest niemało w codziennym życiu. Niestety słowa często nie nadążają za uczuciami. Trudno za ich pośrednictwem wyrazić to, co czujemy. Pomagają w tym pisarze. Oto najpiękniejsze cytaty na rocznicę ślubu.

Cytaty na rocznicę ślubu – o prawdziwej miłości, która trwa

“Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje. Podobnie, gdy czerpiesz z prawdziwej studni, im więcej z niej czerpiesz, tym staje się ona hojniejsza.” Antoine de Saint-Exupéry

To, co sami z nim zrobimy

“Małżeństwo i rodzina są tylko i wyłącznie tym, co sami z nich czynimy. Bo inaczej stają się szopką hipokryzji. Rupieciarnią i gołosłowiem. Ale jeśli jest w tym prawdziwa miłość, o której się nie gada i nie rozgłasza na wszystkie strony świata, którą czuć i którą się okazuje…”
Carlos Ruiz Zafón

cytaty na rocznicę ślubu

Cytaty na rocznicę ślubu – także ciernie

“Miłość nie zawsze jest łatwa nawet po płatkach róż. Potrafi boleć. Oznacza odsłonięcie się, całego siebie, każdej delikatnej części, i wystawienie na możliwość zranienia. Bo prawdziwa miłość to nie tylko kwiat, prawdziwa miłość również ciernie.”
Mia Sheridan

Cytaty na rocznicę ślubu -miłość to działanie

“Z wiekiem nabrałem przekonania, że miłość to wcale nie jest rzeczownik, lecz czasownik. Akt działania. Niczym woda płynie własnym korytem. Gdyby człowiek próbował przegrodzić jej strumień tamą, prawdziwa miłość okaże się tak potężna, że przeleje się ponad krawędzią. Pomimo rozłąki, pomimo śmierci, nadal płynie, nieustannie się zmienia. Żyje w pamięci, we wspomnieniu dotyku, ulotnym zapachu, wciąż innym, a jednak znajomym westchnieniu. Pragnie pozostawić po sobie ślad niczym skamielinę w piasku, liść odciśnięty w gorącym asfalcie.”
Alyson Richman

Cytat na rocznicę ślubu – stajesz się lepszym człowiekiem

“Miłość sprawia, że chcesz być lepszym człowiekiem – tak jasne. Ale może miłość, prawdziwa miłość, daje ci również przyzwolenie, byś był taki, jaki jesteś.”
Gillian Flynn

Cytaty na rocznicę ślubu – potrzeba czasu

“To uczucie może zapalić się szybko, lecz prawdziwa miłość potrzebuje czasu, by przerodzić się w silny i trwały związek. W miłości chodzi przede wszystkim o zaangażowanie, poświęcenie i wiarę, że lata spędzone z określoną osobą stworzą coś więcej niż suma dokonań każdej z osobna.” Nicholas Sparks

Cytaty na rocznicę ślubu: grudzień

“Kiedy grudniowy śnieg szybko spadnie, weź ślub, a prawdziwa miłość będzie trwała.”
Cassandra Clare

7 KOMENTARZE

  1. Piękne cytaty, nic dodać nic ująć.
    Najbardziej spodobał mi się ten cytat :

    „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje. Podobnie, gdy czerpiesz z prawdziwej studni, im więcej z niej czerpiesz, tym staje się ona hojniejsza.” Antoine de Saint-Exupéry

    Pozdrawiam serdecznie. 😉

  2. Gdybym miała gwarancję, że biorąc ślub zimą będzie śnieg, nie zastanawiałabym się ani minutę i nie celowałabym w lato czy wiosnę, ale w zimę właśnie. Piękne cytaty. Zgadzam się szczególnie z tym prawiącym, że miłość to działanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj