Wolę być dziwna, niż normalna w dzisiejszym świecie

1

W rzeczywistości, która zaskakuje, jest bardziej zdumiewająca niż jakikolwiek stworzony dotąd film science fiction, bycie dziwną to jak najlepszy komplement. Odstawanie od chorej retoryki i włączenie krytycznego myślenia czyni nas jednostkami, które wyróżniają się z tłumu. Jednak już wcale nie dziwacznym ubraniem czy ekscentrycznym sposobem bycia. To dzisiaj nie jest już zaskakujące. Zaskakuje coś innego. Odwaga płynięcia pod prąd, nieschematycznego myślenia i wyrażania własnego zdania, często innego niż zdanie głównego nurtu. Dzisiaj łatwo płynąć bezwolnie obok innych, trudniej kierować się w drugą stronę – docierać do źródła, skąd wypływa potok.

wolę być dziwna

Inna niż wszystkie

Określenie “dziwna” jest nacechowane. Dla wielu negatywnie. Dlatego można użyć innego, na przykład “inna niż wszystkie”. Dobra wiadomość, że na szczęście w wielu kręgach “wszystkich” jest coraz mniej, a “innych niż wszyscy” coraz więcej. I oby te zmiany szły jeszcze dalej.

Wyjątkowa

Można podbudować się jeszcze bardziej i powiedzieć, że jestem “wyjątkowa” i nieliczni są w stanie moją “wyjątkowość” dostrzec i docenić. A jak!

To tak, jak z tego znanego memu: “Nie jestem dziwna, jestem z edycji limitowanej”.

Niedzisiejsza

Można też inaczej. Można napisać, że jestem wymierającym gatunkiem.

Wolę bowiem szczere uczucia niż puste pochlebstwa. Wybieram prawdziwe przyjaźnie, a nie opłacalne układziki. Mówię wprost, choć wcale się to nie opłaca. Milczę, bo zazwyczaj nie lubię gadać z głupotą. Wolę spacer po lesie z psem niż wątpliwe towarzystwo. Impreza to dla mnie tańce i śmiech, a nie gapienie się w smartfony. Związek – tak, bo chcę, a nie dlatego, bo muszę. Umiem być sama i cieszyć się swoim towarzystwem. Rzadko oglądam telewizję, więcej czytam. Zadaję niewygodne pytania. Nie przyjmuję odpowiedzi przekazywanych mi na tacy, jestem wybredna. Przebieram w nich i wiele z nich odrzucam.

I ciągle przecieram oczy ze zdumienia. Jestem dziwna, ale jeszcze więcej dziwi mnie we świecie, bo….dziwny jest ten świat, jak śpiewał już dawno temu Niemen. Dawno, a nadal aktualne.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj