5 tajemnic naprawdę zgranych par

1

Mieć odpowiedniego partnera to wielkie szczęście. Budować z nim satysfakcjonujący związek to jak wygrać los na loterii. W gąszczu niesatysfakcjonujących związków to rzadkość. A jednak zdarza się. I to z uwagi na te 5 tajemnic…Może nie jest to wiedza tajemna, ale coś, co wyróżnia naprawdę szczęśliwe pary.

Umiejętność zaskakiwania się

Czym różnią się naprawdę zgrane pary od pozostałych osób? Umiejętnością zaskakiwania się. Tym, że mimo mijających lat, nadal pozostają dla siebie zagadką. I to nie w destrukcyjnym wydaniu, prowadzenia gierek, stosowania technik manipulacji. Nie. Karty są wyłożone na stół, ale czasami jedna z nich znika, by pojawiła się ponownie w całkiem nowej odsłonie.

Celebrowane są wspólne chwile, pojawiają się niespodzianki, drobne gesty, jest pamięć i zaangażowanie. Jedna i druga osoba stara się, żeby być lepszym partnerem. I może brzmieć to górnolotnie, ale tak to właśnie działa. Zaangażowanie, które wzbudza podziw. Działanie niestandardowe, które zachwyca. Pozytywne zaskoczenie, które sprawia, że bycie razem jest ciągle emocjonujące. Nie ma nudy, jest fascynacja i ciągłe odkrywanie się na nowo.

Rozładowywanie stresu żartem

Coś, co jest wielką tajemnicą zgranych par i ich ogromnym atutem to umiejętność kłócenia się. Sprzeczki nie oddalają od siebie, przeciwnie są kolejnym argumentem, by zbliżyć się do siebie.

Pokaż mi, jak się kłócicie, a powiem Ci, jak długo będziecie razem. Ta maksyma nie jest przesadą.

Jeśli pary w kłótni obrażają się, gardzą sobą, wyrażają się z wyższością, krytykują, nie wróży to dobrze. Jeśli kończą z poczuciem złości i nie dążą do rozejmu lub dąży do niego tylko jedna osoba – to już poważny znak ostrzegawczy. Poza tym jeśli swoje kłótnie wynoszą z domu i wracają do nich publicznie, by uderzyć w partnera z zaskoczenia– to już w ogóle sygnalizuje pożar, trudny do ugaszenia.

Tajemnicą zgranych par jest kłócenie się w ciekawy sposób. Jest niemiło, ale jest też dystans. Żart. Rozładowanie atmosfery w taki sposób, że ktoś z boku patrzący na kłócącą się parę, nie wie, czy ona rzeczywiście się sprzecza, czy tylko żartuje.

Czułość każdego dnia

Nie żadne wygibasy w łóżku z dobrze znanym finałem mają największe znaczenie, ale czułość, intymność. Coś, co sprawia, że parę łączy niesamowita więź, bliskość. To pewnego rodzaju otwartość, którą prezentuje się tylko jednej osobie. Nie da się jej udawać, jak rozkosznych sypialnianych dźwięków. Ona jest, albo jej nie ma. To potrzeba bycia blisko, chęć dotykania się, przytulania, wspierania spojrzeniem, uśmiechem, czy gestem. To pewien osobisty kod, jakim komunikuje się para. Tylko jej znany i dobrze rozumiany.

Rozmowy

Czym jeszcze wyróżniają się zgrane, naprawdę szczęśliwe pary? Ano tym, że potrafią ze sobą rozmawiać. I nie są to tylko komunikaty pod tytułem kup mleko, zawieź psa do weterynarza, odbierz sukienkę od krawcowej po drodze z pracy, ale prawdziwe rozmowy.

To pytania – co Cię aktualnie cieszy, co martwi? Czego pragniesz, do czego dążysz? Jak mogę Ci pomóc? Co mogę zrobić, żeby było lepiej? Jak to widzisz? Czy sądzisz, że lepiej byłoby tak, czy inaczej?

Wspieranie się – zawsze

Gdy budujesz dojrzały związek, to się nie boisz nadmiernie. Masz poczucie bezpieczeństwa. Wiesz, że nawet w najgorszym momencie, nawet wtedy, kiedy jest koszmarnie, a świat zdaje się rozsypywać w drobny mak, osoba, która jest obok stanowi wsparcie. Możesz na niej polegać. I to naprawdę działa. Uścisk dłoni, przytulenie, pokrzepiający dotyk, pocałunek w czoło. Możesz się zatrzymać, przeczekać, zastanowić się. Nikt Cię nie krytykuje, nie oskarża. Przeciwnie, płynie w Twoim kierunku wartki strumień wsparcia. I to ma ogromną moc. Uspokajasz się. Ładujesz akumulatory, nabierasz sił i możesz działać dalej.

Jednak wsparcie nie ma tylko takiego intymnego charakteru. Gdy trzeba, staje się ono publiczne. Czujesz je podczas spotkania rodzinnego, w pracy, gdy mierzysz się z „trudnym światem”. Osoba Ci bliska wspiera Cię w sposób pośredni i bezpośredni. Umie mądrze i jednoznacznie pokazać osobom, które próbują przekroczyć Twoje granice, że to nie najlepszy sposób.

I robi tak w sposób zdecydowany i konsekwentny. Nawet na najtrudniejszej linii – teściowie-rodzice- wy. Wsparcie to tajemnica par, które są razem przez lata, najczęściej aż po grób.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj