Sekrety szczęśliwych par. O tym wiesz po kilku(nastu) latach razem

2

Być razem i nie zwariować. Pozbyć się uczucia, że chce się tą drugą osobę zamordować. Przeciwnie. Lubić się, kochać. Tęsknić za sobą. Być dla siebie dobrym. Śmiać się razem i płakać. Jak to możliwe? Trwać i dobrze się przy tym bawić, mimo że mówią, że takie pary nie mogą istnieć. Zwłaszcza w długoletnich związkach…To się nie zdarza. Naprawdę? Oto sekrety szczęśliwych par.

Pasje i rozwój

Szczęśliwe pary mają pasje. Część z zainteresowań pozwala im spędzać w ciekawy sposób czas razem, inne dają możliwość pobycia w samotności lub z innymi ludźmi. Hobby ładuje akumulatory, pozwala odpocząć, zminimalizować stres. Pozytywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie.

Szczęśliwe pary to…szczęśliwe osoby, lubiące życie, inwestujące w siebie, własny rozwój. Uśmiechają się do życia. Lubią siebie i po prostu ludzi. Są pracowici i zaangażowani w to, co robią.

Codzienne rozmowy i umiejętność słuchania

Udane związki to te, które mają dla siebie czas. Lubią być razem. Rozmawiają, słuchają się nawzajem. Kłótni nie traktują jako sposobu pokazania, kto ma rację, ale jako metodę na oczyszczanie atmosfery. W przeciwieństwie do nieszczęśliwych par – potrafią się kłócić. Robią to z szacunkiem i empatią. A to jest nie lada sztuka. Nie obrażają się i nie gardzą sobą – cokolwiek by się nie działo.

Czas razem i czas osobno

Mają czas dla siebie. Na bycie razem, ale też na przebywanie ze znajomymi. Potrafią zachować niezbędny w życiu balans.

Przyjaciele

W zgranych związkach nikt nie czuje się jak w więzieniu. Jeśli jest taka potrzeba, można często spotykać się ze znajomymi, jechać do rodziny, niekoniecznie razem, czasami osobno. Człowiek nie czuje się spętany kajdanami, uwięziony w złotej klatce.

Szacunek

Pary, które są szczęśliwe razem, szanują się. Doceniają to, co każda osoba robi. Nie przerzucają się komunikatami pod tytułem, ja to, a Ty tylko tamto. Odpowiedzialność za związek jest obopólna. Oboje się staramy i równie mocno jesteśmy zaangażowani. Nie musimy się o nic prosić, wiele razy przypominać. Motywacja, żeby było dobrze jest po prostu wysoka. Poza tym istnieje też cierpliwość i akceptacja tego, że druga osoba może nie mieć aktualnie sił…i zrobi daną rzecz, tylko później.

Akceptacja

W szczęśliwych parach akceptujemy się. Rozumiemy fakt, że nikt nie jest idealny i nigdy nie będzie, co oczywiście nie zwalnia z potrzeby starania się o to, by było dobrze. Pracujemy nad własnymi wadami, jednak jesteśmy dla siebie wyrozumiali. Nie oczekujemy, że druga osoba spełni nasze wszystkie oczekiwania. Najważniejsze, żeby było nam razem lepiej niż…żyć osobno.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj