6 cech, po których poznasz, że to właściwy mężczyzna

8

Każdej kobiecie przydałby się radar o prostej konstrukcji, który  informowałby za pośrednictwem światła i dźwięku (po to, aby nie było mowy o pomyłce czy złej interpretacji otrzymywanych sygnałów): “to dobry facet” lub “odpuść sobie”. Po co nam to? Z oczywistego powodu – żeby na samym wstępie i zawczasu móc uchronić się od skutków złych decyzji. Niestety dotąd nikt tego typu urządzenia nie wymyślił. Zarobek rzędu kilkuset milionów dolarów czeka. A póki co jesteśmy zdane na intuicje i artykuły takie, jak ten, które starają się odpowiedzieć na pytanie – po czym poznać, że to właściwy mężczyzna?

Uwaga na wstępie. On się nie zmieni! Właściwy mężczyzna?

Kobiety mają dziwną skłonność do wiary, że ich miłość (choćby jednostronna) zmieni faceta. To jedno z najbardziej naiwnych twierdzeń, które jest powodem nieszczęść kobiet od wieków. Facet być może przez jakiś czas będzie się starał, gdy mu będzie zależało, będzie robił więcej, ale swojego rdzenia osobowości nie zmieni. Bo tam tkwi jego prawdziwe ja, a ono jest niezmienne.

Dlatego tak istotne jest, by dobrze się kandydatowi przyjrzeć i wyolbrzymić każdą napotkaną wadę stukrotnie. Tak właśnie będziemy ją widzieć po latach i  takim morzem cierpliwości będziemy musiały się wykazać, by budować relację przez kolejne lata.

Czym wyróżnia się jednak prawdziwy, wartościowy mężczyzna? Gotowością do kompromisów i do wspólnego budowania rzeczywistości na nowo. Dlatego nie będzie traktował Cię jako dodatku do swojej codzienności, ale jak jednostkę, która jego życie zmienia. Właśnie – życie, ale nie jego.

Zobacz, jak traktuje mamę. Właściwy mężczyzna

Prasa kobieca zaleca, by analizując postawę ewentualnego kandydata na partnera sprawdzić, jak zachowuje się w stosunku do własnej mamy. I niby rada słuszna, problem jednak w tym, że przy pierwszych randkach mało która ma ochotę poznawać Mamusię. Nawet jeśli dojdzie do takiego spotkania to sugeruje ono już “poważniejsze relacje”, co nie zawsze jest naszym celem na początkowej fazie znajomości.

Poza tym jeśli on traktuje mamę jak królową (co ma sugerować, że nas będzie traktował jak księżniczkę), to istnieje ryzyko, że zwyczajnie jest maminsynkiem, czyli typem spod gwiazdy, z którym lepiej nie mieć za dużo do czynienia. Minus tej metody jest też inny. Rodzice mężczyzny mogą mieszkać daleko, mogą też być na wiele sposobów toksyczni, stąd on może nie utrzymywać z nimi kontaktu. Ocenianie na podstawie tej zmiennej jego osoby często jest zwyczajnie mylące.

właściwy mężczyzna

Dlatego lepiej spojrzeć na to, jak on traktuje innych, jak się wypowiada na temat rodziny, przyjaciół, szefa, niż to, jak traktuje mamę. Dużo więcej o nim samym mówi to, jakie ma poglądy na temat innych niż to, co mówi o sobie samym.

Nie naciska na seks

Niby oczywiste. A jednak nie zawsze. W nowoczesnym świecie seks na pierwszej randce nikogo nie dziwi, a tym bardziej nie gorszy. Problem w tym, że wraz ze swobodą moralną w tym temacie przyszła fala pytań pod tytułem – co się stało? Dlaczego on po pierwszej wspólnej nocy nie dzwoni? Co zrobiłam nie tak?

Odpowiedź jest zazwyczaj brutalna. Facet miał okazję to zaliczył. I co gorsza wcale to nie oznacza, że jest zły i na wskroś zepsuty. Po prostu skorzystał i zabawił się. Pewnie zwyczajnie zakładał, że Tobie też chodzi tylko o chwilowe rozerwanie się, a nie o stały związek.

Dlatego jeśli zależy Ci na dłuższej relacji, nie spiesz się. Nie daj się omamić szarmanckim gadkom i pięknym oczom. Pozwól się poznać z nieco innej strony niż piękny biust i długie nogi. Spędźcie ze sobą czas, porozmawiajcie, wybierzcie się gdzieś.

Jeśli facet rzuci Cię, bo szybko nie poszłaś z nim do łóżka, tym lepiej. Najpewniej i tak pożegnałby się po pierwszym razie.

Oczywiście powyższe słowa nie przekreślają szansy na szczęśliwy związek, jeśli pójdziesz na pierwszej randce do łóżka. Istnieje tysiące zgranych związków, które miały gorący początek. Prawda jest jednak taka, że taki start jest po prostu bardziej ryzykowny. Kuszący dla facetów, którzy myślą tylko w kategoriach “zaliczyć i powiedzieć papa”. Panowie o bardziej szlachetnych zamiarach nie przestraszą się wizji kilku randek. I to na ich warto poczekać, umawiając się kilkakrotnie, zanim wylądujesz z mężczyzną w łóżku.

Serio traktuje Ciebie, Twoją pracę i pasje

Prawdziwy mężczyzna, z którym masz szansę być szczęśliwa, będzie Twoim partnerem, przyjacielem. Z uwagą wysłucha tego, co masz do powiedzenia, niekoniecznie na błahe tematy, ale te znaczące, które dotyczą Ciebie i jego.

Właściwy facet będzie Cię wspierał i motywował do rozwoju. Każdy Twój sukces będzie jego sukcesem. Absolutnie z jego powodu nie będzie czuł się zagrożony, Twój rozwój nie będzie negatywnie wpływał na jego samopoczucie czy poczucie wartości. Będzie Cię wspierał i motywował, doceniając Twoje starania.

I co równie ważne, nie będzie pasożytował na Twoich osiągnięciach. Przeciwnie – sam będzie miał wystarczająco ambicji, by rozwijać się i dążyć do spełniania marzeń.

Nie daje Ci powodu do zazdrości

Prawdziwy facet, który decyduje się na związek robi to świadomie. Nie dlatego, że nie ma aktualnie innych opcji, że była ekstra laska go rzuciła, bo już czas “się ustatkować”. Robi to, bo uważa, że jesteś niesamowita, a on jest największym szczęściarzem na świecie. Daje Ci do zrozumienia, że żadna inna się z Tobą nie równa. Nie musi podkreślać na każdym kroku, jaki jest niesamowity i jak długa kolejka ustawia się tuż pod jego drzwiami. Nie grozi Ci w trakcie kłótni, że “nie to nie, on znajdzie sobie pocieszycielkę”. Prawdziwy facet nie musi sprawdzać swojego poczucia wartości w ramionach innej kobiety. Nie daje Ci powodu do zazdrości, bo wie, że to nieuczciwe w stosunku do Ciebie.

Wartościowy facet nie sprawia wrażenia, że robi Ci łaskę, będąc z Tobą. W jego obecności nie musisz się bać, że zaraz znajdzie młodszą, ładniejszą (przecież zawsze takie będą wokół).

Uważa, że jesteś równie ważna jak On sam

Dlatego nie robi wielkiego halo ze wstawiania naczyń do zmywarki, rozwieszania prania czy odwiedzania mechanika samochodowego. Angażuje się w związek i robi Ci drobne przyjemności. Wszak kupno kwiatów od czasu do czasu to nie jakaś wielka rzecz.

Właściwy facet nie czyni Ci złośliwości niby żartem czy pomiędzy wierszami, nie ucisza Cię podczas spotkań z przyjaciółmi, bo przecież on ma coś ważniejszego do powiedzenia. Nie robi z siebie pępka świata, któremu trzeba usługiwać i całować po stopach, bo zechciał być z Tobą. Rozumie, że związek polega na współpracy i uzupełnianiu się, a podstawą każdej relacji jest szacunek.

Przeczytaj, gdzie poznać wartościowego faceta.

8 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawy i fajny tekst. Zgadzam się z tymi punktami. Aczkolwiek niestety wiadomo, że nie są to jedyne warunki dopasowania do siebie faceta. Gdyby to było takie proste… 🙂

    Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj