Cytaty o odwadze – 10 moich ulubionych

1

Odwaga to dla mnie życie w zgodzie z sobą. Niezależnie od przeciwności losu i od tego, co o naszych poglądach sądzą inny. To nie brak strachu, to działanie, mimo że boimy się tak jak inni, a często dużo bardziej. Oto najlepsze moim zdaniem cytaty o odwadze. Zainspiruj się.

cytaty o odwadze

Cytaty o odwadze. Czym jest prawdziwa odwaga?

“Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć i cierpieć za to, w co wierzysz”.
Christopher Paolini, Eragon

Odwaga to znaczy…

“Odwaga może się przejawiać na wiele różnych sposobów. Czasem oznacza poświecenie własnego życia dla czegoś ważniejszego, dla drugiego człowieka. Czasem to rezygnacja ze wszystkiego, co znałeś, ze wszystkich, których kochałeś, w imię czegoś większego. Ale czasem coś zupełnie innego. Czasem oznacza, że mimo bólu zaciskasz zęby i każdego dnia na nowo podejmujesz wysiłek, mozolną pracę na rzecz lepszego jutra”.
Veronica Roth, Wierna

Cytaty o odwadze. Nawet gdy musisz się cofnąć

“Czasami po prostu trzeba być odważnym. Trzeba być silnym. Czasami nie można ulegać czarnym myślom. Trzeba pokonać te diabły, które wpychają się do twojej głowy i próbują wzbudzić paniczny strach. Przesz naprzód, krok za krokiem, z nadzieją, że nawet jeśli się cofniesz, to tylko trochę, tak że kiedy znowu ruszysz przed siebie , szybko nadrobisz zaległości”.
John Marsden, W pułapce nocy

Cytaty o odwadze. Odwaga to wybór

“(…) zdałem sobie sprawę, o co chodzi z tą całą odwagą. Ona jest w naszych głowach. Nie rodzimy się z nią, nie uczymy się jej w szkole, nie czerpiemy jej z książek. To sposób myślenia, i tyle. To coś, w czym ćwiczymy umysł. (…) Odwaga to wybór, którego dokonujemy”. John Marsden, W pułapce nocy

To obrona czegoś

“Masz wrogów? To dobrze. To znaczy, że broniłeś czegoś w ciągu swojego życia”.
Winston Churchill

Bo wiesz, że żyjesz

“Kiedy człowiek boi się coś zrobić, wtedy wie, że żyje. Ale kiedy człowiek nie robi czegoś tylko dlatego, że się boi, to wtedy jest martwy”.
William Faulkner, Opowiadania, t. 2

Zmieniasz się na zawsze

“Ten, kto ma odwagę walczyć w imię tego, co uważa za słuszne, zostaje naznaczony – to znak, który zostaje wypalony w tobie na zewnątrz i w środku, który zmienia Cię na zawsze…” Cecilia Randall, Hyperversum

Odwaga to zmierzyć się z sobą

“Podziwiam tych, którzy mają odwagę spojrzeć w swoje odbicie w lustrze i powiedzieć głośno: “Mam prawo do błędu”. Tylko kilka słów, a ile trzeba mieć w sobie siły, żeby spojrzeć na własne życie z otwartą przyłbicą i zobaczyć je takim, jakie ono jest. (…) Mieć odwagę spojrzeć prawdzie w oczy, zmierzyć się z sobą. Stawić czoło sobie samemu. Właśnie sobie”.
Anna Gavalda, Kochałem ją

Co to za życie, gdy nie masz odwagi?

“Oczywiście można też całe życie unikać kłopotów, uciekać, uchylać się, zabezpieczać, nie wchodzić w konflikty, można, owszem, można całe życie być tchórzem… tylko co to za życie? Życie powinno zawierać przeżycia: przeżyłem to, przeżyłem tamto, myślałem, że nie przeżyję, ale jakoś dałem radę. Jeśli twoje życie nie zawiera tych elementów, to radzę ci, usiądź na jakimś mrowisku – bez tego fizycznego doświadczenia nie znajdziemy porozumienia. Abyśmy znaleźli wspólny język, musisz zostać pokąsany, i to na własną prośbę”.
Wojciech Cejrowski, Wyspa na prerii

Po prostu to robimy

“Wymyślam problemy, których nie ma, dzielę włos na czworo. A potem robię to, czego cały czas bałam się najbardziej. Bo przekonałam się, że jeśli gdzieś w głębi serca czujemy, że musimy coś zmienić, któregoś dnia budzimy się rano i dokładnie to czynimy. Mimo całego strachu – a może właśnie jemu na przekór”.
Roma Ligocka, Wszystko z miłości

Przeczytaj – najpiękniejsze cytaty o miłości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj