Grzywka po 40 – dlaczego to dobry wybór?

1

Ostatni raz być może nosiłaś grzywkę, gdy byłaś małą dziewczynką. Idealnie pasowała do warkoczyków. Okazuje się jednak, że grzywka sprawdzi się także po 40. Nie dlatego, że zasłoni zmarszczki na czole – poziomie, czy pionowe (to może być efekt dodatkowy ;), ale dlatego, że jest szalenie twarzowa i uwodzicielska. No i występuje w naprawdę wielu wersjach…Grzywka po 40 to hit!

Dobrze dobrana grzywka może dodać uroku i poprawić wygląd. Jednak nietrafnie dopasowana niestety popsuje efekt…

grzywka po 40

Dlaczego warto? Grzywka po 40

  • grzywka ukrywa zmarszczki i bruzdy na czole,
  • uwydatnia kości policzkowe,
  • podkreśla oczy,
  • pozwala ukryć wydatne czoło,
  • umiejętnie dobrana dodaje uroku i zmniejsza asymetrię twarzy.

Różne rodzaje grzywek

Grzywki mogą być naprawdę rozmaite, krótsze, dłuższe, proste i lekko zakręcone. Niektóre są tak długie, że niemal ich nie widać. Warto dostosować typ grzywki do gęstości włosów, by uzyskać oczekiwany efekt.

Grzywki mogą być rozdzielone, co pozwala zredukować nieco kwadratowy kształt twarzy i nadać wymarzonego owalu. Teksturowa grzywka (warstwowa, mająca różne długości) z kolei doda wyrazu fryzurze i pozwoli poradzić sobie z przyklapniętymi włosami. Z kolei grzywka na jedną ze stron pozwoli nieco zminimalizować asymetrię twarzy. Boczna grzywka jest o tyle dobra, że nie trzeba jej często przycinać.

Grzywka może mieć mocniejszą formę po bokach i lżejszą na środku. Można też różnicować jej długość. Często kobiety po 40 wybierają lżejsze grzywki, które nie przytłaczają swoją formą. Obok nich alternatywą są cięższe i bardziej zdecydowane grzywki.

Niemal u każdej kobiety doskonale prezentuje się grzywka z zaokrąglonymi brzegami, która dodaje lekkości twarzy. Świetnie też sprawdza się kręcona grzywka na tle lekko falowanych włosów. Po co? By dodać gęstości fryzurze, która wraz z upływem czasu często traci na objętości.

A Ty co powiesz na grzywkę? Jesteś na tak czy na nie?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj