Idiotów dostrzegasz z daleka, ale liter nie widzisz z bliska

5

Jest taki mem. Bardzo wymowny. Mówi o tym, że w pewnym wieku nie widzisz liter z bliska, ale idiotów rozpoznajesz z daleka. Toż to idealna zmiana perspektywy. Jaka pomocna! Działa na plus! I gdy jej doświadczasz, możesz się uwolnić od tego, co naprawdę ciąży. Od ludzi, którzy stoją na drodze do Twojego szczęścia, od wiecznych marud, fałszywych pijawek i żmij wcielonych. A potem zacząć żyć na nowo, z okularami na nosie, bo czytać przecież trzeba, a często to, co najważniejsze życie zapisuje drobnym drukiem.

Co się dzieje, gdy zaczynasz widzieć więcej? Tych przysłowiowych idiotów z daleka?

widzisz idiotów

Rozpoznasz pozerów

Przestajesz tracić czas na tych, którzy grają. Twardych, nieomylnych, idealnych. Tych wszystkich pozerów, którzy w głębi ducha są potwornie zagubieni. Jednak drogimi akcesoriami, modnymi ubraniami i pewnym siebie zachowaniem pragną to ukryć. Z nosem w smartfonie, z kluczykiem do drogiego merca w dłoni.

Widzisz fałsz jak na dłoni

Fałsz z czasem staje się doskonale widoczny. Zwłaszcza jeśli miało się z nim wielokrotnie do czynienia. Wtedy łatwo go rozpoznać, dzięki doświadczeniu po prostu widać go z daleka. I dobrze, bo można się od niego trzymać na bezpieczną odległość.

Widzisz, że nie musisz się przejmować

Ludzie i tak zajęci są sobą. Myślą o własnych potrzebach, pragnieniach i dążeniach. Nie przejmują się Tobą. A na pewno nie przez taki długi czas, jak myślisz.

Nawet jeśli rozmawiają o Tobie, a pisząc wprost obgadują, to nie robią tego z myślą o Tobie (Ty w tym wszystkim jesteś najmniej ważna), ale o sobie, żeby poprawić sobie Twoim kosztem swój humor. Ty jesteś w tej układance najmniej interesująca…

Nie tracisz czasu

Największy atut przejrzenia na oczy? To, że przestajesz tracić czas.

A to właśnie czas jest najcenniejszy.

Gdy uzmysłowisz sobie, jak dobrze dbać o to, co masz najbardziej wartościowego, sporo zmienia się w Twoim życiu. Z korzyścią dla wszystkich. Osoba, która bardziej o siebie dba, jest szczęśliwsza, spokojniejsza i milsza dla otoczenia.

Wystarczy, że zaczynasz widzieć to, co naprawdę ważne. Wszystko się zmienia. To takie proste…

5 KOMENTARZE

  1. Fakt proste a najprawdziwsze są spontaniczne odruchy kiedy ktoś nie musi a chce mu się chcieć wtedy dopiero z okularami czy bez widzimy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj