Jedna z najtrudniejszych rzeczy w życiu…

3

Życie nie jest proste. Nie jest też idealne, choć wiele zależy od nas samych, od tego, jak je spostrzegamy, to nie jesteśmy cudotwórcami. Są rzeczy, na których nie mamy wpływu. I właśnie one potrafią prawdziwie wkurzać, irytując do granic możliwości. Na przykład wtedy, kiedy bardzo byś chciała, ale ta druga strona… nie chce.

Odpuszczanie sobie ludzi, na których nam zależy, ale którym nie zależy na nas, to działanie zdroworozsądkowe, ale emocjonalnie bardzo trudne. Jednak warto to zrobić. To jedyna droga, by chronić siebie. Choć początkowo tego w ogóle nie rozumiemy….i w naturalny sposób działamy przeciw sobie.

jedna z najtrudniejszych rzeczy

Gdy serce krwawi, ale nie ma innej opcji

Gdy czujesz całą sobą, że to zły pomysł, ale nie ma innej opcji, pojawia się w Twoim sercu głęboka rana, która krwawi przez dni, miesiące, a nawet lata. W końcu się zabliźnia, ale nie znika. Bo rezygnowanie z relacji, które uważamy za ważne jest bardzo trudne. Jednak konieczne wtedy, kiedy druga strona uważa inaczej.

Można bowiem kogoś kochać, dbać o niego, robić wszystko, co w naszej mocy, ale czasami to zbyt mało, a właściwie za wiele. Nie można bowiem kochać kogoś, nie kochając siebie. Żebranie o miłość jest zbyt upokarzające, by się na to godzić. Nie ma takiej siły, by drugą stronę zmusić do dobrego traktowania nas i obdarzania uczuciem.

  1. Nadmierne zabieganie o miłość jest słabe.
  2. Jeśli kochasz, a druga osoba nie kocha, to już znasz odpowiedź.
  3. Nie da się na dłuższą metę być z kimś, kto nie jest gotowy na dojrzałą miłość.
  4. Bez sensu poświęcać swój czas osobom, które nie doceniają Twojego zaangażowania.
  5. Jeśli kochasz kogoś, kto nie chce Twojej miłości, tak naprawdę krzywdzisz siebie. To obciąża Cię psychicznie, fizycznie i na dłuższą metę jest wykańczające.
  6. Nie jesteś każdy. I nie każdy musi Cię lubić. To naturalne, że jedni cię kochają, a inni nie.

Odpuść

Pozwól, żeby rozpadło się to, co rozpaść się powinno. Odpuść relacje, które Cię niszczą. Nie pojawiaj się tam, gdzie Cię nie chcą, gdzie traktują Cię źle. Przestań się starać, jeśli tylko Ty się starasz. Zobacz, co się stanie, czy Twoje zachowanie wzbudzi reakcję, czy pojawi się dużo mówiąca cisza. Wtedy już będziesz wiedziała.

Nie da się nikogo zmienić. Możesz jedynie zmienić swoje zachowanie. Niestety nawet największa wiara, że można kogoś nakłonić do bycia dobrym dla Ciebie niewiele daje, dopóki ta osoba sama nie uzna, że jesteś dla niej ważna. Twoja miłość, sympatia, zaangażowanie, zabieganie nie wystarczą. Dlatego odpuść. I pozwól odejść tym, którzy już nie chcą być w Twoim życiu.

“Być może nie ponosisz odpowiedzialności za to, co Ci się przydarza, ale ponosisz ją za to, co robisz, aby to zmieniać…” M. Durst

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj