Pierwszy siwy włos – zostawić czy wyrywać?

1

Nie ma znaczenia, jak dowiedziałaś się, że pierwszy siwy włos pojawił się na Twojej mądrej głowie. Ważne, że on tam jest. Co z nim począć? Wyrywać? Nosić z dumą? A może od razu zakrywać farbą? Pamiętasz tą chwilę, gdy znalazłaś siwego włosa, pierwszego siwego włosa?

Jak go znalazłaś?

Sama go znalazłaś? A może ktoś go zauważył? Wśród koleżanek na pewno masz osobę specjalizującą się w znajdywaniu u kogoś pierwszych siwych włosów. A widzisz, a nie mówiłam. Uśmiechasz się właśnie.

Pierwszy siwy włos

Tak, pierwszy siwy włos już jest. Może nie widać go zbyt dobrze, ale gdy jest ich kilka, to już zmienia postać rzeczy.

Sporo też zależy od tego, jakiego koloru masz swoje naturalne włosy. Siłą kontrastu najmocniej widać siwe włosy na brązowych lub czarnych włosach. Gdy masz włosy jaśniejsze, siwe włosy mogą się bardziej wtopić w otoczenie i nie być tak mocno widoczne.

Pierwszy siwy włos. Kiedy się pojawia?

Siwienie włosów to nic innego jak utrata naturalnego barwnika, melaniny. Dlatego włos staje się siwy. Wraz ze zmianą koloru, może się zmienić też jego struktura. Może stać się cieńszy lub grubszy i bardziej sztywny.

Pierwszy siwy włos może pojawić się w różnym czasie. Najczęściej około 35-40 urodzin. Niektórzy mają już siwe włosy około dwudziestych urodzin, inni dużo później niż średnia, w okolicy 45 urodzin.

Wyrywać?

Niektórzy decydują się pierwszy siwy włos wyrwać, tak, żeby jeszcze przez jakiś czas cieszyć się fryzurą bez siwizny. Czy jest to dobry pomysł? Jeśli dana kobieta będzie czuła się z nim dobrze, to dlaczego nie?

Można liczyć, że kolejny siwy włos szybko się nie pojawi. Zwłaszcza jeśli zadbamy o to, by spowolnić starzenie organizmu. Siwieniu sprzyja palenie papierosów, stres, stosowanie ubogiej, monotematycznej diety. Niektóre źródła wskazują, że przedwczesnemu siwienie może przyspieszyć stosowanie farb do włosów z nadtlenkiem wodoru.

A może nie? Jak spowolnić siwienie?

Jeśli chcemy spowolnić siwienie, warto stosować zdrową dietę. Najważniejsze to jedzenie prostych dań tworzonych z lokalnych, sezonowych produktów. Unikać przetworzonych rzeczy. Dbać o wysoki poziom antyoksydantów, walczących z wolnymi rodnikami. Znajdziemy je w owocach i warzywach.

Dla włosów i zachowania ich naturalnego koloru ważna jest dieta bogata w witaminy, żelazo, cynk, magnez, krzem, miedź. Kluczowe jest także picie wystarczającej ilości wody.

Pierwszy siwy włos – gdy chcesz go ukryć

Na pierwsze siwy włosy nie musisz wybierać trwałej koloryzacji, całej głowy. Dobrze sprawdzają się korektory odrostów, specjalne spraye. Można też zdecydować się na częściową koloryzację…

Lub fakt pojedynczych siwych włosów ignorować aż pojawi się ich więcej…Albo ignorować siwe włosy już na stałe. W końcu siwe fryzury…są w modzie.

Co Ty na to?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj