Jak zachowuje się zakochany facet po 40?

3

Jak zachowuje się zakochany facet po 40? Czy dojrzały zakochany mężczyzna zachowuje się inaczej niż dwudziestolatek?

To zależy. Czy jest to Twój mąż, partner i jest zakochany w Tobie…czy w innej kobiecie. Czy może mowa jest o facecie, który nie jest jeszcze Twoim mężczyzną i podejrzewasz, że mu się podobasz.

Jak zachowuje się zakochany facet po 40?

Wiek sprawia, że jesteśmy „poważniejsi”?

Chcemy wierzyć, że wiek nas czegoś uczy. Minione lata sprawiają, że mądrzejemy, stajemy się rozsądniejsi. I tak jest rzeczywiście. W wielu aspektach życia. Jednak nie w kontekście miłości.

Zauroczenie to stan, który sprawia, że głupiejemy niezależnie od wieku. Z tą różnicą, że faktem tym w ogóle się nie przejmujemy. Nie przerażają nas już reakcje naszego ciała. Nie onieśmielają. Przeciwnie oddajemy się im w pełni. I czujemy satysfakcję, że motyle znowu machają skrzydełkami, świat wiruje, rzeczywistość nabiera kolorów i wszystko wydaje się nowe, pełne nadziei. Ten optymizm i radość życia to coś, za czym często tęskniliśmy przez lata. Dlatego przyjmujemy go z otwartymi ramionami. Czy podobnie mają mężczyźni?

To zależy…

Jak zachowuje się zakochany facet po 40? Twój mąż, gdy…jest zauroczony inną

Gdy on zakochał się w innej…to zaczyna zachowywać się dziwnie. Skala tych dziwnych zachowań może być różna – od „wariowania na całego” do subtelnych sygnałów. To, co pewne, to następuje w nim zmiana. Jest inny. Lepszy lub gorszy. Oto kilka przykładów, jak może to wyglądać.

 • Może robić Ci awantury o późniejsze przyjścia do domu. I oskarżać o zdradę. To znany mechanizm psychologiczny. Sam ma coś na sumieniu, dlatego próbuje sobie z tym poradzić, przerzucając ten fakt na Ciebie.
 • Skupia się bardziej na wyglądzie. Kupuje dużo nowych rzeczy. Zmienia perfumy, więcej czasu spędza przed lustrem. Zaczyna się odchudzać, biega, mimo że nigdy tego nie robił.
 • Kupuje Ci kwiaty, bez okazji. I jest to pierwszy raz.
 • Więcej śpi lub przeciwnie wstaje dużo wcześniej.
 • Wycofuje się z życia rodzinnego, mimo że dotąd aktywnie w nim uczestniczył lub wprost przeciwnie – nagle stara się dużo czasu spędzać z dziećmi, choć nigdy tego nie robił.

Jeśli pojawił się jeden z powyższych sygnałów, to oczywiście nie ma gwarancji, że on zauroczył się inną. Jednak ryzyko, że tak się stało, jest niestety nieco większe…niż w sytuacji, gdy zmiany zachowania, przyzwyczajeń nie ma.

Jak zachowuje się zakochany facet po 40?

Co w sytuacji, gdy zastanawiasz się, jak zachowuje się zakochany facet po 40, bo jesteś zainteresowana związkiem z dojrzałym mężczyzną.

Najczęściej intuicja dobrze nam podpowiada. Jeśli czujemy, że ktoś jest zainteresowany, to tak jest. Jeśli natomiast nie widzimy oznak zainteresowania, to nie tłumaczmy tego faktu jego nieśmiałością. Nawet nieśmiały mężczyzna umie pokazać kobiecie, że ta podoba się jemu. Może zrobi to bardziej zachowawczo, ostrożnie, ale jednak pokaże to… Jeśli tego nie robi, to nie jest zainteresowany, proste.

Zakochany mężczyzna:

 • Będzie próbował więcej czasu spędzać z Tobą. Jeśli masz obok siebie ciągle tego samego kolegę w pracy, a moglibyście działać oddzielnie i tylko jakoś razem wydaje się przyjemniej, może być to sygnał.
 • Gdy on przygląda się Tobie baczniej. Zawsze zauważy zmianę w Twoim wyglądzie. Mówi komplementy.
 • Żartuje sobie z Ciebie …w taki ciepły sposób.
 • Chroni Cię, broni przed innymi.
 • Pomaga.
 • Łapiesz go na tym, że patrzy na Ciebie, gdy Ty tego nie widzisz.
 • Zawsze zauważa, gdy pojawiasz się w pobliżu.
 • Uśmiecha na Twój widok.
 • Wykorzystuje każdą okazję, by być blisko, dotknąć Cię – niby przypadkiem dotknąć pleców, przytulić, przepuścić w drzwiach, itd.
 • Gdy jesteście w grupie osób, kieruje swoją uwagę na Ciebie, jego ciało skierowane jest w Twoją stronę.
 • Często dzwoni, wysyła smsy.
 • Pamięta o tym, o czym rozmawialiście, wraca do pewnych wątków z wcześniejszych rozmów.
 • Pamięta o ważnych okazjach, np. urodzinach.
 • Chce się pokazać, z jak najlepszej strony.

Jak zachowuje się dojrzały zakochany mężczyzna?

Zakochany dojrzały mężczyzna rzadziej jest banalny. Jest mniej narwany niż faceci w młodszym wieku. Nie nastawia się tylko na zaliczenie i szybkie przejście dalej. Zazwyczaj szuka czegoś głębszego, lepszego. Stawia bardziej na jakość, choć oczywiście nie zawsze. Bywają panowie nastawieni na szybkie zaliczenie i pójście dalej. Jednak oni nie są zakochani, tylko takich udają, by osiągnąć swój cel.

Jeśli jest to prawdziwe zauroczenie, mężczyzna nie chce tego spieprzyć. Będzie ostrożniejszy, nie tylko skoncentrowany na wyglądzie kobiety, ale również na jej charakterze. Skupi się na tym, jaka ona jest, na jej zainteresowaniach, pasjach, będzie szukał wspólnych tematów, tego, co ich łączy. Bo wie, że ma szansę na miłość, uczucie, na którym mu zależy.

Taka odpowiedzialna postawa daje szansę na stworzenie czegoś naprawdę wartościowego, głębokiego i trwałego. Dojrzała kobieta i dojrzały mężczyzna najczęściej tworzą związki, które mogą przetrwać dłuższy czas.

3 KOMENTARZE

 1. I tu wystépuje paradoks:)
  Mężczyźni dojrzali są w doskonałej życiowej sytuacji,dlatego że zdobyli doświadczenie.
  To powoduje niestety zamazanie prawdziwego obrazu…dosłownie rzonglują emocjami…sytuacjami…wiedzą wszystko o potrzebach kobiet…
  Okazuje się w efekcie,że nie jest to takie oczywiste. Kiedy dochodzi do tego wszystkiego spryt i inteligencja można sié naprawdę nieźle naciąć na tę miłostkę jaką może zaoferować tzw.dojrzały mężczyzna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj