Powiedz dzisiaj komplement. Jutro też!

0

Świat jest dzisiaj wystarczająco pogmatwany, dlatego lepiej jeszcze bardziej go nie komplikować. Zamiast dorzucania kolejnej cegiełki frustracji, potrzebna byłaby praca od podstaw! Systematyczne działanie, by żyło się nam lepiej, spokojniej i weselej. Czasami nie trzeba przecież zbyt wiele. Na przykład taki komplement. Wystarczy po prostu komplement! Gdyby każdy powiedział bliskiej i mniej znanej osobie coś miłego, świat byłby po prostu lepszy. Dobroć, którą się dzielimy, mnoży się…Takie to proste!

1 marca to Światowy Dzień Komplementów.

Powiedz dzisiaj komplement. Jutro też!

Dawanie komplementów jako nawyk

Dawanie komplementów najlepiej, gdy jest naszym nawykiem. Mówienie miłych rzeczy powinno bowiem przychodzić nam z lekkością i naturalnością.
Jednocześnie jednak powinno być szczere.

Samo przyjmowanie komplementów również dużo mówi o nas samych. Nie powinno wprowadzać nas w dyskomfort. Komplementy trzeba umieć odbierać. Najlepiej po prostu, odpowiadając „dziękuję”. Nawet jeśli w gruncie rzeczy się z nimi nie zgadzamy i aż chcemy krzyczeć, że to wszystko nieprawda! Nawet wtedy warto się z nimi oswajać.

Należy mówić komplementy, będąc prawdziwą osobą. Nie udawać. Mówienie po to, żeby się przypodobać, czy jeszcze gorzej coś osiągnąć, to słaby pomysł. Nie kadzić nikomu, nie przymilać się na siłę, bo zostanie to zauważone. I w prosty sposób możemy się ośmieszyć. Tymczasem nie ma nic gorszego niż nieszczery komplement!

Komplement powinien wynikać z naszego zachwytu. Być efektem dostrzeżenia czegoś niesamowitego, pięknego, godnego podkreślenia.

I nie ma obaw. Zawsze jest powód do tego, by powiedzieć komuś coś miłego. Wystarczy po prostu być uważną. Przyjrzeć się. Wtedy zauważymy, że druga osoba ma znacznie więcej dobrych stron niż wcześniej nam się wydawało…

Komplementy poprawiają humor

Co ciekawe komplementy poprawiają humor nie tylko osobie, która je otrzymuje. Bardzo pozytywnie wpływają na ludzi, którzy mówią komplementy.

Bycie miłym dla innych korzystnie wpływa na nas. Po prostu poprawia nam nastrój.

Docelowo sprawia, że jesteśmy lubiani, lepiej odbierani, mamy więcej przyjaciół. Żyjąc w społeczeństwie, czujemy się w nim lepiej. A to, jak pokazują badania, wpływa również na długość i komfort naszego życia!

Dlaczego warto mówić komplementy?

  • Komplementy poprawiają nastrój osobie komplementowanej i komplementującej.
  • Mogą znacząco poprawić nawet najtrudniejszy dzień.
  • Budują relacje.
  • Dodają energii.
  • Podnoszą kreatywność.
  • Nastrajają pozytywnie. Wzmacniają optymizm.
  • Redukują stres.
  • Korzystnie wpływają na zdrowie.

Komplementy to dzielenie się radością i pięknem życia. Dawane w szczery naturalny sposób poprawiają jakość naszego życia. Mają bardzo pozytywny wpływ na nas i całe społeczeństwo. Warto…. zwłaszcza, że kosztują tak niewiele..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj