Rocznik 71 – bo kobieta po 50 to też kobieta po 40. Życie w kolorze

2

Niektórzy z Was pytają mnie, co będzie, gdy skończę 50 lat. Bo jak to strona kobieta po 40, a ja po 50. Odpowiadam, że nic. Nic się nie stanie i nic nie będzie. Dokładnie to, co dotychczas. Bo po 50 to też po 40. 😉 Dlatego dzisiaj o roczniku 71. Już po 50. Wiem, że jest wśród nas mnóstwo kobiet pięćdziesięcioletnich, co nie ukrywam bardzo mnie cieszy. Jaki jest zatem niezwykły rocznik 71?

rocznik 71

Pomożecie? O tym, jak 1971 wpłynął na 2022

Rok 1971 zapisał się w historii jako rok apelu „pomożecie?”. To historyczna chwila.

20 stycznia 1971 foku Edward Gierek zdecydował się odbudować Zamek Królewski w Warszawie. Jako nowy przedstawiciel władzy, po odsunięciu Władysława Gomułki w 1970 roku, zdecydował się na zwrócenie się wprost do stoczniowców z prośbą o pomoc.

I pomoc była.

1971 rok to także czas…niezbyt dobrych zmian, który doprowadził do obecnych problemów z ekonomią i pieniędzmi. W latach 70 tych można było kupić dom, sięgając po zarobki z 2,5 lat, dzisiaj to dużo trudniejsze, bo potrzeba zarobków nawet z 20 lat. W 71, jak przeczytamy w tym artykule, jedzenie i benzyna były po prostu tanie.

Dlaczego tak wiele się zmieniło od tego czasu? Właśnie w 1971 roku zniknął dobry system pomiaru waluty, tak zwany gold standard, ustalał on ścisłą ilość waluty odpowiadającą ilości złota. A że ilość złota była określona z góry, nie można było jej „doprodukować” ilość gotówki w obiegu też była stała. Nie było problemu z dodrukiem. Gdy zerwano tę zależność, banki na całym świecie zaczęły drukować pusty pieniądz, niemający pokrycia w złocie, co zapoczątkowało problemy, które mamy dzisiaj…Inflację, bogacenie bogatych i biednienie biednych.

Co się dzieje w 1971 roku?

  • Po 19 latach przerwy ponownie przywrócono łączność telefoniczną między zachodnią i wschodnią częścią Berlina.
  • 23 stycznia wybuchł strajk w Szczecinie, robotnicy domagali się cofnięcia podwyżki cen,
  • Iran świętował 2500 lat Cesarstwa Perskiego.
  • Polskie Radio zaczęło emisję „Lata z Radiem”.
  • Premierę mają filmy „Nie lubię poniedziałku, „Przygody Psa Cywila”, „Wakacje z duchami”.
  • Zostaje beatyfikowany Maksymilian Maria Kolbe.
  • 26 października Polska zakupuje licencję pozwalającą na produkcję Fiata 126 p. Maluszek w produkcji 🙂
  • 6 grudnia pojawia się w telewizji pierwszy program w kolorze.

Jak uczcić swoje urodziny, jeśli Twój rocznik to 71?

Możesz kupić whysky z 71 roku lub wino tego rocznika. A nawet wypić z wybranymi osobami ulubiony trunek. 🙂 Kiedy, jak nie teraz?

Możesz też przekonywać wybuchową imprezą i tańcami do białego rana, że każde kolejne urodziny po 50, niekoniecznie okrągłe 50-te, są doskonałą okazją do świętowania. I absolutnie każde, 51, 52, 53 – są po to, by się bawić i dziękować za to, co dobrego się wydarzyło.

Jest też inny powód. Uświadomienie sobie, że 71 to czas życia w kolorze. Przekaz medialny zyskał barwy, w telewizji zastąpiono obraz czarno-biały kolorowym, dlatego Ty też jak motyl na wietrze możesz zyskać wolność. Kolorowe skrzydła, gracja i radość życia – wszystko przed Tobą. Wiesz o tym prawda?

Rocznik 71 – jaka jesteś?

Kobiety urodzone w 1971 roku dość szybko zaczynają rozumieć, czego chcą od życia i nie boją się po to sięgnąć.

Mają swoje zdanie i rzadko je ukrywają. Bywają też dyplomatyczne, milczą, kiedy trzeba, ale zawsze znacząco. Gdy z kolei decydują się mówić, to robią to w taki sposób, że inni… tracą głos. Potrafią dać do zrozumienia, jak mało kto. A jak dowalą, to tak, że w pięty pójdzie. Asertywność to ich drugie imię.

Z drugiej strony są dość wrażliwe, bardzo cenią przyjaźń i wartościowe relacje. Wyróżniają się lojalnością, którą dzisiaj ze świecy szukać. Doceniane są także za poczucie humoru.

Bardzo dbają o rodzinę i uważają, że ona jest najważniejsza. Czasami miewają kłopot ze skupieniem się na sobie, zapominają o tym, by nieco popracować na rzecz zdrowia.

Rocznik 71 to urodzone motyle. Zaskakują świat przepoczwarzając się, zmieniają się z gąsienicy i poczwarki w pięknego motyla o kolorowych skrzydłach. Latają wysoko, z gracją, zwracają na siebie uwagę, ale też potrzebują czasu, by…ukryć się przed światem, dojrzeć, zmienić się, zastanowić.

Rocznik 71 to chyba jeden z najbardziej zmieniających się i zaskakujących…Nigdy nie będziesz się przy nim nudzić.

Sławni ludzie urodzeni w 1971 roku. Rocznik 71

Kinga Rusin
Roman Giertych
Tomasz Gollob
2Pac
Elon Musk
Piotr Kraśko
Piotr Liroy Marzec
Witalij Kłyczko
Lance Amstrong
Winona Ryder

Michał Wójcik
Weronika Marczuk
Artur Andrus

Przeczytaj, jaki jest rocznik 72.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj