Gdy on zdradza, to zachowuje się inaczej…

22

Po czym poznać, że on zdradza? I od razu się narażę, bo zapytam, czy na pewno chcemy to wiedzieć!? Niektóre z Was się oburzą, że jak to tak, jak on takie rzeczy, to kopa w tyłek i niech spada. Tak, to częsta reakcja. Niekiedy konieczna, jednak w życiu bywa różnie.

Niekiedy zdrada, paradoksalnie, przynosi wiele dobrego dla związku. Szczególnie gdy osoba zdradzająca skacze raz w bok i…zyskuje nowy ogląd sytuacji. Jest bogatsza w refleksję, która pomaga jej zadbać o stałą partnerkę. Nikt o zdradzie nie wie, zdradzający musi mierzyć się z wyrzutami sumienia, a osoba zdradzona zyskuje wiernego (!) zaangażowanego partnera. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe?

Bywa też tak, że za jedną zdradą idą następne. I tu sytuacja jest całkiem inna. Zrozumiałe jest to, że nie chcemy się godzić na ciągłe romanse. I wtedy pragniemy wiedzieć, czy on zdradza, mieć pewność i raz na zawsze to zakończyć. Jednak po czym to poznać? Jak zachowuje się mężczyzna zdradzający swoją kobietę?

Jeden przynosi kwiaty i prezenty, drugi robi awantury o nic

„Mężczyzna, którego coś popycha ku nowym podbojom seksualnym, myśli, że motywuje go atrakcyjność seksualna kobiet, podczas gdy w rzeczywistości powoduje nim własna próżność, która każe mu dowodzić swojej wyższości nad wszystkimi innymi mężczyznami”. Erich Fromm „Miłość, płeć i matriarchat”

Mężczyzna, który zdradza zmienia swoje zachowanie.

Jeden będzie szczególnie dbał o siebie, kupował nową odzież, spędzał więcej czasu przed lustrem, samochód zamieni na motor, zacznie się interesować nowym kierunkiem studiów czy kursem. Będzie pobudzony, pełen entuzjazmu. Zacznie kupować swojej stałej partnerce kwiaty i drobne lub większe upominki, z poczucia winy i z radości…że ma inną.

Inny wprost przeciwnie. Będzie cichy, rozdrażniony, agresywny. Z jednej strony wycofany, przywiązany do telefonu, na którym zrobi wszystkie możliwe blokady i będzie go zabierał nawet do toalety. Z drugiej być może atakujący, próbujący zrzucić winę za swoje zachowanie na partnerkę. Żeby pozbyć się dyskomfortu, będzie inicjował awantury. Typowe stanie się znikanie, wychodzenie wcześniej i późniejsze przychodzenie, a także “sprzedawanie” niespotykanych historii.

Atakuje

Zdradzający mężczyzna często próbuje krytykować partnerkę, wytykać jej błędy, wszystko po to, by zyskać dla siebie rozgrzeszenie. Pragnie uświadomić sobie, jaka to “ona jest zła”, dlatego on ma prawo poszukać szczęścia gdzie indziej. Co ciekawe tak potraktowana kobieta często rzeczywiście szuka w sobie wad, stara się zmienić, a nawet myślami biczuje – wszystko po to, by naprawić siebie, nie mając przy tym świadomości, jak bardzo jest oszukiwana.

Zdradzający partner bywa bardziej podejrzliwy, stara się sprawdzić partnerkę. Posądza ją o zdrady, w ten sposób projektuje pewne zachowania.

Im bardziej mężczyzna jest pogrążony w zdradach, tym bardziej oskarża o nie swoją partnerkę.

Z drugiej strony często zachęca swoją partnerkę do wyjść z domu, do spotkań z koleżankami, za które potem robi wielką awanturę. Jest chaotyczny, nieprzewidywalny, trudny.

Albo blisko, albo daleko

Czasami mężczyzna, który zdradza ma ze stałą partnerką miesiąc miodowy. W łóżku jest szczególnie aktywny, zaangażowany, czuły. To usypia czujność.

Bywa też, że jego zachowanie jest skrajnie różne. Unika jakiejkolwiek bliskości, choćby przytulenia, chwycenia za rękę. Robi wszystko, by się odizolować, uniknąć konfrontacji, ma zimny, obojętny wzrok, mało się odzywa. Swoją postawą ostrzega, by się do niego nie zbliżać.

Łatwo zauważyć, że to, co wspólne tym wszystkim zachowaniom to…zmiana i skrajności, w jakie się wpada. Zdradzający mężczyzna jest inny. Po czasie jesteśmy w stanie połączyć kropki i zrozumieć sygnały, które do nas docierały.

22 KOMENTARZE

  1. U mnie właśnie taka akcja jest zmiana zachowania partnera od 1.5roku przerzucanie winy na Mnie za wszystko bez wyjaśnień .Kupowanie nowych ubrać zmiena samochodu i znikanie weekendami milczenie jest w komfortowej sytuacji bo pracuje zagranica .. Zapytałam wprost otrzymałam odpowiedź.. gdybym miał kogoś dowiedziałabys się o tym pierwsza.

  2. A ja widze objawy ale nie reaguje…do momentu az nie mam twardych dowodow lub nie dowiem sie wprost…A potem szybkie pakowanko I zegnam quwa czule?

  3. Mój były mąż to nawet do suszarni potrafił biec po świeżo wyprane majty i skarpety, a mieszkaliśmy w bloku na IVp. ??? Od razu wiedziałam, że coś jest na rzeczy, bo przedtem nawet jakaś mała dziurka/ przetarcie mu nie przeszkadzało …

  4. Idzie zauważyć a jak ktoś ma intuicję dobra to czuje ze jest coś nie hallo ja zawsze mówię człowiek odważny nie boi powiedzieć prawdy a ten co nie potrafi jest tchorzem ale karma wraca nie czyn tego czego ty byś nie chciał żeby uczyniło tobie

  5. Żeby to człowiek wtedy wiedział … Oszczędziłoby się sobie tyle cierpienia ……….Na szczęście ja w końcu mam tę przeszłość pozamykaną.. Choć ślad prześladowania pozostał ..Ale dziewczyny jesteśmy silniejsze niż nam się wydaje
    Życzę wam wszystkim by wyjść z tego zrzucania winy na nas za jego zdrady jak najbardziej nieokaleczoną ?

  6. To prawdopodobnie dotyczy i kobiet i mężczyzn. Zawsze wymyślanie powodów i obwinianie partnera.Zdrada to zdrada,zawsze jedno ma imię. O ile zdrady dopuszcza się osoba zdrowa umysłowo to nie ma wytłumaczenia według mnie. Bez względu na wszystko jest to karygodne i niewybaczalne.
    Dobrze,że karma zawsze wraca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj