Wszystko, co wartościowe nie staje się natychmiast

1

Nie od razu Kraków zbudowano, czy jak kto woli Rzym. To, co wielkie wymaga czasu i cierpliwości. Bo wszystko, co wartościowe nie staje się natychmiast. Jest cenną zapłatą za systematyczne starania, zaangażowanie, wiarę i niepoddawanie się. Jeśli po drodze się nie poddasz…jesteś w stanie naprawdę wiele!

Wszystko, co wartościowe nie staje się natychmiast. Miłość

Mówią o miłości od pierwszego wejrzenia. Że niby idziesz, niczego nie podejrzewasz i bach, wbija Ci się w serce strzała Amora. Jednak to jeszcze nie miłość. To zauroczenie, które może przerodzić się w poważne, rokujące uczucie. Będzie dojrzewać przez lata i pomału rozkwitać. Jeśli dasz jej szansę i się nie poddasz.

Bo prawdziwa relacja potrzebuje czasu, wyzwań, przeszkód, wspólnie pokonywanych problemów, chwil próby. Nie wystarczy samo uczucie. Tak byłoby idealnie, ale prawda jest taka, że szczęśliwa miłość to zasługa codziennej pracy, starania się i zaangażowania.

Potwierdzają to psycholodzy badający od lat psychologię miłości. Tylko nielicznym udaje się zbudować naprawdę wartościową, dojrzałą relację. Cała grupa ludzi zatrzymuje się na początkowych etapach miłości, nigdy nie docierając do momentu, gdy uczucie jest naprawdę stabilne…i tak trwa aż do śmierci.

Wszystko, co wartościowe nie staje się natychmiast. Rozwój i sukces

Nie tylko uczucia – miłość, przyjaźń, potrzebują czasu i zaangażowania.

Również nasze życie zawodowe i osobiste wymaga ciągłych starań i wzrostu. Potrzeba takiego podejścia, które nastawi nas na ciągłe uczenie się nowych rzeczy. I zaakceptuje niewygodne w odbiorze wychodzenie poza sferę komfortu, czyli robienie ciągle nowych rzeczy.

Bo chcąc osiągnąć naprawdę wielkie rzeczy – musisz zdobyć się na odwagę i cierpliwe działanie, które uwzględnia potknięcia, błędy po drodze, ale nie bierze pod uwagę porażki na końcu. Wychodzisz z założenia, że musi był szczęśliwy finał. Nie ma innej opcji. Wtedy nie “próbujesz, a może się uda”, po prostu robisz to, co dla Ciebie jest ważne.

Szczęście i praca

Ludzie budujący naprawdę szczęśliwe rodziny to osoby, które miały szczęście i wybrały odpowiednią osobę do tworzenia wspólnej przyszłości. To jedna z opcji. Jest też druga. Szczęśliwe osoby to te, które miały odwagę zmienić to, co im nie służy. Nauczyli się na błędach i już ich nie popełnili ich ponownie.

Niezależnie, do której grupy należysz prawda jest taka, że szczęście i dobre decyzje to jedno. Jest też inna bardzo ważna cecha, która jest niezbędna do budowania szczęśliwego życia.

To cierpliwość, konsekwencja i niepoddawanie się. Osoby szczęśliwe w życiu wierzą w to, że zasługują na to, co najlepsze i konsekwentnie dążą, by spełniać swoje marzenia. W ten sposób są po prostu skazane na sukces. Nie ma innej opcji, jak być szczęśliwą. 

Tylko czasami potrzeba na to czasu…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj