Wystarczą dwa składniki. Soda i ocet. I dom jest czysty

9

Jako konsumentki jesteśmy coraz bardziej świadome. Dlatego coraz powszechniejsze staje się czytanie etykiet, a tuż za tym refleksja. Czy można prościej? Bezpieczniej i ekologiczniej? Okazuje się, że tak. Na przykład do sprzątania wystarczy soda i ocet.

Sprzątanie bez gotowców. Tylko ocet i soda

Ocet odtłuszcza i nadaje połysk. Soda Neutralizuje i odświeża. Do Octu i sody można dodać także sok z cytryny, który ma działanie odkażające, odświeżające i wybielające.

Soda oczyszczona do czyszczenia piekarnika

Do czyszczenia piekarników świetnie nada się mieszanina sody i wody. Należy połączyć te dwa składniki w takich proporcjach, by uzyskać konsystencję pasty. Następnie nakładamy domowy środek czyszczący na zabrudzone miejsca w piekarniku i pozostawiamy na kilkanaście minut, by na koniec przy użyciu ściereczki je wyczyścić.

soda i ocet

Trudne zabrudzenia i ocet

Do czyszczenia trudnych zabrudzeń zaleca się wypróbować mieszaninę wody z octem, która pozwoli nam usunąć brud, świetnie nadaje się do mycia kafelek, zacieków z umywalki. Sam ocet może pomóc nam wyczyścić fugi. Podgrzany ocet sprawdzi się do oczyszczania sedesu, wystarczy wlać go do muszli i pozostawić na kilka godzin. Wodą z octem doskonale wyczyścisz także krany, czy klamki.

Sposób na brudne naczynia. Ekologiczny płyn do naczyń

Brudne naczynia? Wystarczy woda z octem. Spróbuj. Pierwszy raz może wydawać się “dziwny”, bo większość z nas jest przyzwyczajona do mocno pieniących się, intensywnie pachnących płynów. Przypalone garnki potraktujmy podgrzanym octem, który usuwa mocniejsze zabrudzenia.

Soda oczyszczona naturalny wybielacz

Chcesz, by pranie było śnieżnobiałe? Dodaj naturalny wybielacz, pół szklanki sody oczyszczonej do bębna pralki. Żółte plamy na ubraniach? Połącz sodę oczyszczoną z wodą utlenioną i wodą, wetrzyj w plamę, pozostaw i wypierz ubranie.

Soda oczyszczona na kamień w czajniku

Kamień w czajniku? I tu pomoże soda. Wsyp proszek do naczynia, zalej wodą i zagotuj. Energicznie wymieszaj wodę i wylej. Powtórz aż do momentu kiedy z dna czajnika zostanie usunięty cały kamień.

Ekośrodek do czyszczenia pralek

Soda oczyszczona pomoże nam oczyścić pralkę. Wystarczy wsypać 3/4 szklanki sody do pojemnika na proszek i ustawić cykl prania w temperaturze 90 stopni. Efekt? Pięknie oczyszczona pralka.

Przepychanie rur. Soda i ocet

Jak udrożnić rury, przy użyciu sody i octu? To dość proste! Na początku wlewamy do rur octu, następnie przepłukujemy je ciepłą wodą i na koniec wsypujemy ocet, by cały zabieg zakończyć mocnym strumieniem ciepłej wody.

9 KOMENTARZE

  1. Do czajnika nie próbowałam, zawsze używam kwasek cytrynowy. Z pralką muszę spróbować. Co jakiś czas przyda się czyszczenie, ale w szczególności przed praniem białych ubrań.

  2. Już się przekonałam do tego duetu. A do prania obowiązkowo odrobina octu, działa lepiej niż niejeden zmiękczacz tkanin!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

  3. To stare babcine sposoby na czyszczenie 🙂 moja mama odkąd pamietam używała sody i kwasku cytrynowego do czyszczenia, a zdarzało się że i popiołu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj