10 ważnych powodów do wdzięczności po 40

4

Najlepszy sposób, by skutecznie poprawić samopoczucie? Odpowiedzią nie jest sport wysmuklający talię. Ani nawet lampka dobrego wina, która wyluzowuje. Tym razem nie chodzi także o czekoladę, która podnosi poziom endorfin na chwilę. Ale o metodę, która dodaje życiowej energii i jest pozbawiona zbędnych kalorii. Chodzi o wdzięczność, tak wartościową, że warto praktykować ją każdego dnia. Okazuje się bowiem, że w codziennym życiu często o niej zapominamy. A ma ona wielką moc. Uważasz, że nie masz powodu do wdzięczności? Masz i to znacznie więcej niż Ci się wydaje. Oto 10 powodów do wdzięczności, które doceniamy zazwyczaj po czterdziestce.

wdzięczność po 40

 1. Gdy masz 40 lat zyskujesz wspaniałą i niczym nieograniczoną pewność siebie.
 2. Jesteś doświadczona, ale nadal młoda. Masz co najmniej 40 kolejnych lat, by wielokrotnie pokochać się na nowo.
 3. Twoje konto jest bogate we wiele wspaniałych przeżyć. Masz doświadczenia, których nikt Ci nie odbierze.
 4. Nie próbujesz być już kimś, kim nie jesteś. Udawanie na tyle Cię męczy, że pożegnałaś je bez żalu. Nie chcesz już nikomu imponować, poza sobą.
 5. Twój wewnętrzny instynkt nigdy nie był równie wyczulony, jak teraz.
 6. Czujesz się doskonale we własnym ciele, mimo kilku zmarszczek, w tym najbardziej rozczulających “linii uśmiechu” – w okolicy oczu czy ust.
 7. Wiesz już, że niezależnie od wszystkiego poradzisz sobie. Pamiętasz te wszystkie bzdury, które Cię tak stresowały kiedyś, a dzisiaj nie mają żadnego znaczenia.
 8. Porażka jest dla Ciebie cenną lekcją. Gdy coś się nie udaje, umiesz wyciągnąć z sytuacji wnioski i na nowo zdefiniować, czym jest dla Ciebie sukces.
 9. Wiesz, że to, co Cię nie zabiło uczyniło Cię silniejszą.
 10. Nie jesteś naiwna. Z daleka rozpoznasz fałsz, nauczyłaś się uciekać od niewartościowych ludzi i podrobionych wartości.

A Ty za co jesteś wdzięczna?

4 KOMENTARZE

 1. Warto to sobie zapamiętać, bardzo cenne przekazy. Za dwa lata skończę już 60! Jak to szybko zleciało! A ja ciągle czuję się młodo, nawet wróciłam do szkoły 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj