Alfabet 40-latki – czyli to, co istotne po 40-tce od A do Z

26

Kobieta po 40-tce jest silna doświadczeniem i pełna wiary w dobre jutro. Od A do Z. Każdego dnia.

Alfabet 40-latki

A jak ambicja

Ambicja w mądrym wydaniu, nie sztucznie podkręcana, napędzana jak kołowrotek chomika czy jak jeden z elementów machiny wyścigu szczurów. Tylko mądra, spokojna i wyważona. Mająca świadomość, co naprawdę jest ważne, a co można sobie odpuścić, nawet nie oglądając się za siebie.

Ambicja prowadząca do tego, by być każdego dnia lepszą wersją siebie, a nie lepszą od innych…Tego przecież nie potrzebujesz, żeby poczuć się komfortowo. Wiesz już, że zawsze znajdą się osoby lepsze i gorsze. I dlatego, jedyne do kogo możesz się porównywać – to do siebie sprzed lat.

 

B jak bezpieczeństwo

Można być sobą, tylko wtedy, kiedy czujesz się bezpiecznie. Wiesz, że żyjesz najlepiej jak potrafisz, robisz to, co do Ciebie należy i wyciskasz z każdego dnia najpiękniejsze momenty. Bezpieczeństwo to podstawa, fundament, na którym budujesz resztę.

C jak całowanie do utraty tchu

Bez fałszywego wstydu, z zachłannością, którą docenia się dopiero wtedy, kiedy można ocenić ważne momenty życia z perspektywy doświadczenia. C jak całowanie i przyjemność wynikająca z dotyku bliskiej osoby.

D jak droga do spełniania marzeń

Po 40tce staje się jasne, że marzenia same się nie spełniają. Je się spełnia! Wiadomo również, że niemniej istotny, jak cel, jest droga do niego prowadząca. Szczęście polega bowiem na cieszeniu się z każdego dnia, każdego małego sukcesu, bez presji, że wszystko się zmieni dopiero, kiedy osiągnie się to, czego się pragnie. Bo gdy ten moment nastąpi, pojawi się następny cel, który znowu Ci będzie szeptał do ucha znane słowa, że możesz być szczęśliwa dopiero wtedy, kiedy…

E jak emocje

E jak emocje, które znasz i które akceptujesz. Wszystkie. Nie tylko piękne, ale również trudne. Wiesz, że każda emocja jest potrzebna. Należy dać sobie przyzwolenie na nią, poczuć ją i dzięki temu dać jej odejść, nie dusząc jej w sobie.

F jak flirt, który sprawia radość

Flirtować trzeba umieć. Podejmowanie tej gry wymaga doświadczenia, dystansu i opanowania. Poprawia humor i czyni każdy dzień ciekawszym…I co najważniejsze to Ty decydujesz, czy chcesz, by flirt zamienił się w coś więcej. Kobiety po 40-tce mają szansę być w tym perfekcjonistkami.

G jak granice, które umiem stawiać

Nie ma wolności bez granic. Nie ma też poczucia bezpieczeństwa bez nich. Po 40-tce mamy większą odwagę i determinację, by respektować własne granice, wyraźnie je ustawiać i nie pozwalać, by inne osoby je łamały.

H jak hamulec ręczny, który zaciągam, gdy mam już dość

Życie to nie wyścig! Do czego się spieszyć? Przecież każdy wie, co jest na końcu. Dlatego gdy czujesz, że masz dość, odpuść. Każda z nas ma obok hamulec ręczny, warto go czasem zaciągnąć i odpocząć, wyjechać, spojrzeć na świat z innej perspektywy… lub zwyczajnie wziąć bardzo długą kąpiel…i zacząć wszystko od nowa.

I jak inteligencja emocjonalna i nie tylko

Gdy masz 40 lat, nie przeceniasz już roli inteligencji w wersji IQ. Wiesz, że osoby dobrze wykształcone, mogą być głupie, życiowo niezaradne, a nawet chamskie. Zauważasz, że dużo ważniejsza jest inteligencja emocjonalna, czyli sztuka komunikacji, empatii i życia w społeczeństwie w zgodzie z sobą i z innymi.

J jak język

Po 40-tce wiesz, że nie zawsze musisz uświadamiać innych, pokazując im, gdzie popełniają błędy. Czasami lepiej milczeć, nie warto strzępić sobie języka. Wiesz już, że nikt nie lubi nieproszonych rad…. I czasami lepiej nie mówić nic.

K jak kocham życie

Doceniasz życie, wiesz, że każdy ma tylko jedną szansę, by być szczęśliwym. Teraz to uzmysławiasz sobie bardziej niż wcześniej. Nie czujesz się nieśmiertelna tak, jak to bywało 20 lat wcześniej. Znasz życie, jego nieprzewidywalność, ale również całą paletę barw, którą oferuje.

L jak lubię siebie

Od tego wszystko się zaczyna. Od lubienia siebie. Od akceptacji. Zmiana perspektywy pozwala Ci zrozumieć, że nie wszyscy muszą Cię lubić, byś była szczęśliwa.

Ty polub siebie, bo naprawdę na to zasługujesz.

M jak miłość

I to wcale nie w wydaniu serialowym, ale prawdziwym, realnym, tym na co dzień.

Miłość to nie tylko motylki w brzuchu, szalone uczucie do ukochanego mężczyzny, to nawet nie przyzwyczajenie do tkwienia w bezpiecznym związku. To wszystkie te emocje, które napędzają Cię do życia.

N jak natura

W pełni doceniać naturę można dopiero wtedy, kiedy zauważysz, że naprawdę jesteś jej częścią. Patrząc na świat, widzisz doskonałość wszystkich tworzących go elementów. Wszechmoc człowieka w obliczu sił natury staje się niewielka…To rodzi pokorę.

O jak orgazm

Seks po 40-tce jest fantastyczny. A orgazm bywa wielokrotny…nie tylko raz w roku. Aż nie chce się wychodzić z łóżka.

P jak praca

Już wiesz, że pracujesz, żeby żyć, a nie żyjesz, żeby pracować. Ta zmiana perspektywy pozwala poustawiać w życiu wszystko na właściwych miejscach i złapać idealny balans.

R jak radość

Powodów do radości nie trzeba szukać na siłę. Gdy umiesz się cieszyć z małych rzeczy, znajdujesz je na każdym kroku.

S jak spokój

S jak spokój, wewnętrzny spokój i wiara, że co by się nie stało, będzie dobrze.

T jak teraz

Przeszłość minęła. Przyszłość może nie nadejść. Dlatego to, co prawdziwe to TERAZ. Liczy się tylko teraz. Nic innego nie mamy.

U jak uwaga

Potęga uważności, uważne życie. Znasz te terminy? Wdrożone w życie wiele zmieniają, pozwalają zatrzymać przykre poczucie, że życie przecieka nam między palcami. Dają gwarancję i potwierdzenie w jednym, że naprawdę żyjemy!

Wartość

Znasz prawdziwą wartość czasu i pieniędzy. Nie masz już wątpliwości, co jest cenniejsze…

Z jak zabawa

I na koniec najważniejsze. Łatwo się bawić, gdy zabawa jest wpisana w nasz wiek. Bawić się przez całe życie potrafią tylko nieliczni. A Ty? Jak jest u Ciebie?

26 KOMENTARZE

  1. Nowa tu nie jestem? Jeszcze chwila i kolejna dekada mi się może trafi. I luz. Takie tekściki mogę sobie nawet poczytać. Jest mi po nich miło i przyjemnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj