Charakter “wychodzi” na twarz wraz z wiekiem

6

Niby uroda to nie wszystko. Jednak to nie do końca prawda. To, jak wyglądamy to nie tylko zasługa genów, ale również naszych codziennych nawyków, emocji i sposobu bycia. Stąd chyba poniższe słowa:

“W wieku 20 lat, masz taką twarz, jaką dała Ci natura. W wieku 30 lat, jaką wyrzeźbiło Ci życie. A po 50, na jaką sobie zasłużyłaś” Coco Chanel

Patrząc na kogoś, możemy intuicyjnie ocenić, jaką jest osobą. Czy to ktoś z “naszej bajki”, czy niekoniecznie. I choć pierwsze wrażenie może być mylne, to w wielu przypadkach daje nam bardzo cenne wskazówki. Stąd nie warto go ignorować.

Nasza twarz odzwierciedla emocje, nastawienie do świata i ludzi.

Twoje czoło się dziwiło czy złościło?

Zaczynajmy. Spójrz na swoje czoło. Co widzisz? Charakterystyczne linie biegnące poziomo? Policz. Masz ich 3 czy 4? To zmarszczki mimiczne, wskazujące na Twoje częste zdziwienie. Życie Cię zaskakiwało bardzo często.

Być może na Twoim czole panoszy się tak zwany “złośnik”, czyli linie pionowe między brwiami, nad nosem? To sygnał, że z różnych powodów rzeczywistość Cię irytowała.

charakter wychodzi na twarz wraz z wiekiem

Masz kurze łapki?

Spójrz teraz na okolice oczu. Czy masz kurze łapki, charakterystyczne linie biegnące od powiek? To znak innych emocji: zadowolenia, szczęścia. Powstały na skutek pozytywnych chwil, ale też…mrużenia oczy.

Twój charakter a twarz

Oczywiście wygląd twarzy to nie tylko zmarszczki. To także wiele innych cech, które sprawiają, że umiemy podświadomie kogoś ocenić. Na podstawie aparycji określamy poziom zaufania, to, czy ktoś, według nas, jest typem zrównoważonym, spokojnym, czy roztrzepanym i lekkomyślnym.

Tylko 7% informacji przekazujemy za pośrednictwem mowy. 55% przekazujemy za pośrednictwem komunikacji niewerbalnej, a 38% za pośrednictwem tonu głosu. Mimika jest dla nas bardzo ważna. Ciągle ją Podświadomie analizujemy.

Po wyglądzie twarzy można też poznać, gdy ma się szczęście i jest się wprawnym obserwatorem, czy druga osoba nie cierpi na depresję. Okazuje się, że osoby cierpiące na tę przypadłość, często ukrywają swój faktyczny stan, uśmiechając się, gdy inni na nie patrzą. Jednak nie jest to szczery uśmiech. Zazwyczaj widać, że jest wymuszony, nieharmonijny. Usta układają się nierówno, asymetrycznie, jeden kącik upada w dół. Cera osoby pogrążonej w depresji jest szara, zmęczona, osoba wydaje się nieobecna.

Wyraz twarzy jest pierwszym komunikatem, który wysyłamy w świat.

A Ty, jaką masz twarz? Czy Twoja mimika określa to, kim jesteś?

6 KOMENTARZE

  1. Pewnie coś w tym jest, moja twarz świadczy o mnie tzn o tym co przeżyłam, jak zylam i jaka jestem, byłam….. zgadzam się z tym stwierdzeniem. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj