Co daje nam taniec?

4

Po co mamy chodzić, jeśli możemy tańczyć? Wyobraźcie sobie, że tańczycie, gotując, sprzątając, podlewając kwiaty, czy wykonując inne, mniej wymagające intelektualnie zadania. Można też tańczyć, czytając książki czy ucząc się, ale to już wyzwanie. Taniec może tak angażować nasze myśli, że nie będzie już miejsca na inne aktywności. Co prowadzi do prostego wniosku, że warto oddawać się tańcu w pełni. W ten sposób wyrażać siebie, odpoczywać, regenerować się i spalać nadmiar kalorii. Co daje nam taniec? Oj naprawdę sporo! Lubicie tańczyć?

taniec

Co daje nam taniec?

 1. Taniec pozytywnie wpływa na ciało i umysł.
 2. Buduje pewność siebie.
 3. Pomaga w stworzeniu pozytywnego obrazu siebie.
 4. Czyni nas zdrowszymi.
 5. Pozwala utrzymać formę, zwiększa wytrzymałość. Poprawia koordynację, a także elastyczność, pozytywnie wpływa na kondycję płuc.
 6. W ciągu godziny pozwala spalić od 250 do 400 kalorii.
 7. Pozwala poprawić wydolność sercowo-naczyniową, obniża ciśnienie krwi, dzięki temu chroni przed chorobami serca, co pozwala wydłużyć życie.
 8. Pozytywnie wpływa na nastrój, przyspieszając wydzielanie endorfin.
 9. Zmniejsza stres.
 10. Ostatnie badania wykazały, że sprawia, że stajemy się mądrzejsze (zapamiętywanie ruchów ćwiczy pamięć). Taniec angażuje różne obszary w mózgu – kinestetyczną, racjonalną, muzyczną i emocjonalną.
 11. Taniec jest dobry dla kości i stawów, pomaga zmniejszyć ryzyko osteoporozy.
 12. Gdy tańczymy w parze, budujemy niezwykły klimat i wzmacniamy relację.

Taniec jest szalenie zdrowy. Pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju wielu chorób – cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca. Chroni przed depresją, chorobą alzheimera i demencją. Taniec odmładza.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj