Czego naprawdę pragniesz? Być kochaną? Nie!

4

Czego naprawdę pragniesz? Wiele osób odpowie, że być kochaną. Niekoniecznie przez tę jedną osobę na świecie, ale przez rodzinę, przyjaciół, nade wszystko przez siebie. Potrzebujesz miłości. I bliskości. To oczywiste. Jednak często miłość masz i to nie wystarczy. Nadal czegoś Ci brakuje... Ponieważ nie posiadasz tej jednej rzeczy, której brak wszystko zmienia. O czym mowa?

Zrozumienie

Pragniesz być rozumiana

Możesz być kochana, ale nie być rozumiana. I żadna miłość nie zrekompensuje braku zrozumienia. Miłość nie przychodzi w pakiecie ze zrozumieniem.
Zwłaszcza w rodzinie.

Możesz być kochana, ale Twoje decyzje mogą być nierozumiane. Jesteś niby wśród swoich, ale czujesz się inna. Obca. Brak zrozumienia to jak szczególnie irytująca czkawka. Niby porozumiewasz się tym samym językiem, ale jednak masz wrażenie, że mówisz do ściany. Bliscy patrzą, słuchają, ale nie rozumieją.

Nawet chcą, starają się, jednak brakuje tej bliskości, którą odczuwa się tylko z osobami ulepionymi z tej samej gliny. Jesteś ze swoimi, ale czujesz, że nie pasujesz. To bolesne i całkiem zaskakujące odkrycie, którego wolałabyś nie doświadczać.

Brak zrozumienia w związku

Miłość w związku nie wystarczy. To za mało, jeśli marzymy o długim życiu we dwoje. Potrzeba czegoś więcej. Zrozumienia właśnie. Tej bliskości dusz – która jest albo której nie ma.

To zrozumienie sprawia, że możesz z kimś przegadać całą noc. Nie wiesz, kiedy mija czas. Spotykasz kogoś i już wiesz, że to to. Jakbyście znali się całe życie. Odbieracie podobnie świat. Macie zbliżone poczucie humoru.

Potrzebne jak zrozumienie

Prawdziwe szczęście to mieć kogoś, kto nas rozumie bez słów. Odbiera na tych samych falach. Jest naszą pokrewną duszą. Wtedy miłość ma szansę być nie tylko fascynująca, ale również trwała.

Chodzi o to, że rozumienie zmienia perspektywę na przyszłość. Ułatwia wspólne życie.

Zrozumienie sprawia, że mężczyzna:

  • Rozumie nasz punkt widzenia.
  • Ma wrażliwość, która zbliża i sprawia, że podobnie doświadcza świat.
  • Umie komunikować się na najwyższym poziomie.
  • Rozmowę traktuje jak prawdziwą ucztę dla duszy.

Zrozumienie cementuje związek

Bo gdy drugą stronę się rozumie, to się ją podziwia. To jej troski odczuwa jak własne. Nie jest wtedy łatwo zrobić jej krzywdę, zdradzić, okłamać, bo to jakby się okłamywało samego siebie. Pewnych rzeczy nigdy nie zrobisz. Nie popełnisz błędów, które mogłyby przeciąć tę niewidoczną nić, która was spaja.

Zrozumienie niszczy dystans. Pozwala się zbliżyć. Sprawia, że pragniesz z kimś kontaktu. Bliskości czy to fizycznej, czy to emocjonalnej. Możesz je zbudować czasem, cierpliwością, uważnością. Nie da się go oszukać. Jeśli się nie pojawia, raczej go nie wywołasz. To tak nie działa. Niestety.

Zrozumienie sprzyja szczerości i komunikacji. Dzięki nim możesz budować związek, który z każdym rokiem jest silniejszy. Byle kryzys go nie pokona. I w sumie o to chodzi, żeby się rozumieć…

4 KOMENTARZE

  1. Zrozumienie, bardzo ważna rzecz. Bez tego niejedna miłość się rozpadnie. Zrozumienie i wzajemny szacunek to jest recepta na długoletni związek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj